چهار ایده از یک چادر مسافرتی Pro

شاید بسیاری از ما بعد از یکی دو تابستان استفاده مداوم از چادر، آن را به دور بیاندازیم و به فکر خریدن چادر جدی

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

شاید بسیاری از ما بعد از یکی دو تابستان استفاده مداوم از چادر، آن را به دور بیاندازیم و به فکر خریدن چادر جدید باشیم. خانه اردکانی دو بخش زمستان نشین و تابستان نشین دارد که در شمال و جنوب بنا احداث شده اند. خانه رجایی قدمتی تا عصر قاجار دارد و تا اوایل عصر پهلوی نیز مسکونی بوده است. هم اکنون خانه رجایی به مهمانسرا تبدیل شده است و در خدمت میهمانان سفر مشهد قرار می گیرد. خانه تاریخی رجایی یکی از همین جاذبه هاست. خانه کوزه کنانی از دیگر خانه های تاریخی مشهد است که بنای اولیه آن به دوره قاجار بر می گردد. تشویق و ترغیب به خطاطی از سوی شاه و خطشناسی او که باعث میشد خوشنویسان آثارشان را به بهترین شکل ممکن به وی ارائه کنند، در شکوفایی خوشنویسی در این دوره مؤثر بود. چادر های مسافرتی ضد آب با جنس عالی که در دماهای مختلف قابلیت استفاده داشته بوده و از لحاظ قیمت نیز مناسب باشند بهترین گزینه برای شما جهت خرید و استفاده خواهند بود. سایر ویژگی ها : غیر قابل نفوذ برای حشرات موذی / همراه با کیف پارچه ای / زیبا ، سبک ،راحت و کمجا / کودکان هم می توانند از این پشه بند به عنوان چادرِ بازی استفاده کنند و توری بودن آن امکان نظارت بر کودک را به والدین می دهد./ ضمنا از این پشه بند میتوان برای خشک کردن سبزی ، حبوبات ، میوه و …  Post has be en generated with t he ​help of G SA  C ontent G enerat or DE᠎MO !

درها و ارسی های چوبی با کاشیکاری های طاقدار نمای عمارت را از داخل حیاط زیبا کرده است. بنای دو طبقه خانه پیشه وران از جانب شرقی رو به حیاط درونی است. خانه دارای یک حیاط مرکزی است که دو عمارت آن را احاطه کرده اند. مثل سایر خانه های تاریخی در ایران نمای اصلی آن از درون حیاط مشاهده می شود و بیرون خانه از سوی کوچه هیچ نمایی جز دیواری بلند ندارد. اگر شما هم دوست دارید به مشهد گردی بپردازید و از نزدیک جاهای دیدنی آن را ببینید کافی است تصمیم بگیرید با جاهای تاریخی شروع کنید. در چادر میخوابید، وسایلتان را میگذارید و اگر آبوهوا مساعد نبود، به زیر چادر پناه میبرید. این خانه تاریخی که جزو دیدنی های نزدیک به حرم مطهر محسوب می شود در دل بازار و مغازه های اطراف حرم جا خوش کرده است. خانه های تاریخی از قدیمی ترین و در عین حال جدیدترین جاهای دیدنی مشهد محسوب می شوند.

برای دیدن آن باید به خیابان سرشور از خیابان های معروف و تاریخی نزدیک به حرم مطهر بروید. دولت عربستان برای اسکان موقت حجاج که برای مراسم منا و عرفه جمع میشوند در مراسم حج اقدام به برپایی تعداد زیادی چادر بزرگ برای استراحت موقت حجاج در این مکانها میکند و کلیه الزامات ضروری را هم فراهم میکند. شاید نمیدانید که چگونه چادر مسافرتی را جمع کنید ولی ما به شما میگوییم که این کار بسیار آسان بوده و شما با مطالعه مطلب زیر میتوانید به راحتی نحوه جمع کردن چادر مسافرتی را یاد بگیرید. در این مقاله بهترینه هر کدوم از این چادرها برای شما جمع آوری شده است که در صورت رضایت می توانید همین الان آن را به صورت اینترنتی و با خیال راحت خریداری کنید. در مطلب ۲۵ کیسه خواب برتر برای افراد ماجراجو هم می توانید اطلاعات خوبی درباره انواع کیسه خواب به دست بیاورید.

طرح های گردشگری متعددی در فرهنگسرای بهشت راه اندازی شده است که برای نمونه می توان به بازار قدیم مشهد، شخصیت های برجسته مشهد، نمایشگاه منظومه شمس، هفت خوان رستم و سهراب، نمایشگاه منظومه شمس و غیره اشاره کرد. خیابان هلالاحمر تهران، یکی از مراکز فروش چادرمسافرتی با قیمت و کیفیت مناسب است که اجناس عرضهشده در فروشگاههای این خیابان، از تنوع بالایی نیز برخوردارند. از لحاظ قیمت نیز چون این چادر ها کاملا ایرانی هستند دارای قیمت بسیار مناسب تری نسبت به نمونه های خارجی بوده و بسیار به صرفه تر نیز می باشند. وی به دوخت و مرمت پالان یعنی زین چهارپایانی مثل خر و الاغ مشغول بوده و فردی کاملا عادی و معمولی بوده است. وی آشنایی نزدیکی با آیت الله بروجردی داشته و به همین مناسبت همیشه در سفرش به مشهد در خانه وی اقامت می کرد. در آنجا برنامه های هنری و فرهنگی در مناسبت های مختلف برگزار می شود و برای گردشگران امکاناتی همچون چایخانه و قهوه خانه و غذاخوری سنتی به راه افتاده است. با این حال مقام و رتبه عرفانی او سبب شده در نزد مردم جایگاه ویژه ای پیدا کند و هم اکنون نیز مردم بسیاری برای زیارت به جوار او مشرف شوند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن