آنچه که در مورد Juneteenth: تعطیلات مارک رهایی اعلامی در فوق العاده اهمیت در سال 2020

N'dea Yancey-برگ ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 10:47 AM EDT Jun 18, 2020اصلاح: نسخه قبلی این داستان misst

توسط ABTINNEWS در 30 خرداد 1399

اصلاح: نسخه قبلی این داستان misstated Juneteenth را در رابطه با برده داری. این جشن رهایی اعلام, اما رهایی اعلام نمی اعمال می شود به تمام ایالات در ایالات متحده آمریکا است. 13th متمم آورده پایان دادن به برده داری.

در ژوئن 19, آمریکایی ها در سراسر کشور را جشن می گیرند Juneteenth تعطیلات بزرگداشت رهایی اعلام در ایالات متحده آمریکا است.

این جشن سالانه آزادی می آید به عنوان کشور چنگ زدن با آن دیرینه و سابقه نژادپرستی نظاممند و همچنین سرنوشت آن متفق آثار پرچم و نماد در میان, در سراسر کشور, تظاهرات علیه خشونت پلیس و نژادپرستی پس از مرگ جورج فلوید.

"Juneteenth یک وحدت تعطیلات. آن است که اتمام جشن آزادی امریکا" گفت: Steve Williams, رئيس جمهور از ملی Juneteenth رعایت بنیاد.

Juneteenth است که اغلب جشن شاد با خانواده و اجتماع تجمعات اما بسیاری از این حوادث را احتمالا رفتن مجازی در این سال به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

در اینجا چیزی است که شما باید بدانید در مورد Juneteenth:

چه Juneteenth?

در 19 ژوئن 1865 ، ژنرال گوردون گرنجر مطلع تمایلی جامعه در گالوستون تگزاس که رئیس جمهور آبراهام لینکلن به حال آزاد بردگی مردم در شورشی متحده دو سال و نیم پیش از آن. او فشرده محلی مطابق با بخشنامه.

اگر چه لینکلن اعلام رهایی از بردگی مردم موثر Jan. 1, سال 1863 enslavers شد مسئول برای گفتن آنها را که آنها رایگان و برخی نادیده گرفته و سفارش تا زمانی که اتحادیه نیروهای وارد به اجرای آن با توجه به صخره رابینسون, بنیانگذار Juneteenth.com. تگزاس آخرین مؤتلفه دولت به اعلام را اعلام کرد.

هر چند داستان تگزاس' رهایی ترین به طور گسترده ای شناخته شده ویلیامز گفت: از دیگر رویدادهای مهم در تاریخ رهایی محل و اطراف آن تاریخ است. او گفت: برای اولین بار شناخته شده Juneteenth جشن ها آغاز شد و در سال 1866 و گسترش در سراسر کشور به عنوان آمریکایی های آفریقایی تبار مهاجرت به شهرهای جدید است.

امروز 47 ایالت و واشنگتن دی سی, تشخیص Juneteenth به عنوان دو دولت تعطیلات و یا تشریفاتی تعطیلات. Juneteenth جشن دیده شده است که در قسمت از تلویزیون نشان می دهد مانند "Black-ish" و "آتلانتا".

فعالان فشار برای به رسمیت شناختن گسترده تر از جمله تعیین به عنوان یک روز تعطیل ملی و اذعان توسط وال استریت و بورس نیویورک.

"فدرال به رسمیت شناختن است که واقعا چه کار ما این است که" ویلیامز گفت.

Juneteenth و غرامت: Ta-Nehisi Coates, Danny Glover به شهادت در Juneteenth خانه شنوایی در برده داری در ایران

کجا نام 'Juneteenth' آمده است ؟

Juneteenth ترکیبی است از "ژوئن" و "قرن نوزدهم" به افتخار روز که گرنجر اعلام لغو برده داری در تگزاس است. تعطیلات نیز شناخته شده به عنوان روز آزادی یا رهایی در روز است.

چگونه مردم در جشن Juneteenth?

Juneteenth است که به طور معمول جشن با فعالیت های آموزشی برای کودکان, راهپیمایی کنسرت جشنوارههای زیبایی و خوانش رهایی اعلام ویلیامز گفت.

در cookouts, او گفت:, قرمز, غذا و نوشیدنی ها مانند توت فرنگی و نوشابه و کیک قرمز مخملی هستند ، قرمز و سفید و آبی در Juneteenth پرچم. رنگ قرمز نماد است که "از وسط عبور به جورج فلوید ما خون ریخته شده است در سراسر امریکا" ویلیامز گفت.

Juneteenth: توییتر و میدان را رعایت Juneteenth به عنوان شرکت تعطیلات دورسی مدیر عامل می گوید:

چگونه خواهد Juneteenth تواند متفاوت باشد در این سال ؟

ویلیامز گفت: بسیاری از حوادث خواهد بود livestreamed آنلاین و در ازای سنتی رژه برخی از برگزارکنندگان برنامه ریزی شده اند کاروان.

به عنوان متحده آسانسور coronavirus مربوط به محدودیت رابینسون گفت: ممکن است مردم هنوز هم جمع آوری جسمی این سال است. او از مردم خواست تا به دنبال اجتماعی فاصله دستورالعمل ها و ماسک می پوشند اگر آنها را انجام دهید. رابینسون گفت: او معتقد است که در سراسر کشور تظاهرات پس از فلوید مرگ را جلب بیشتر مردم است.

"که قطعا اجازه می دهد و الهام بخش بیشتر مردم به شرکت در Juneteenth جشن" رابینسون گفت. "آنها فقط باید آگاه باشید که این جشن وجود دارد."

او اشاره کرد که بیشتر شرکت ها شروع کرده اند به رسمیت شناختن Juneteenth در میان تظاهرات علیه نژاد پرستی. جک دورسی مدیر عامل توییتر و دیجیتال پلت فرم پرداخت مربع گفت: هر دو شرکت را Juneteenth یک شرکت تعطیلات این سال در همه دفاتر خود در سراسر جهان است.

Hulu تغییر برتر تاریخ برای دو اصلی را نشان می دهد, "عشق, ویکتور" و "طعم ملت" بنابراین به عنوان نه به کاستن از Juneteenth. این شرکت اعلام کرد این اقدام به "مبارزه علیه بی عدالتی" و حمایت از سیاه و سفید زندگی مهم جنبش با اهدای 5 میلیون دلار به سازمان های غیر انتفاعی از جمله NAACP.

چه سیستمیک نژادپرستی?: چه سیستمیک نژادپرستی? در اینجا آنچه در آن به معنی و چگونه شما می تواند کمک به از بین بردن آن

"تاریخ نشان دهنده مهم و نقطه عطفی برای ملت ما و برای حقوق بشر و اعتقاد ما این است که در حال حاضر بیش از همیشه آن را سزاوار به خود را داشته باشد بعد در کانون توجه" این صدای جیر جیر به عنوان خوانده شده.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال برنامه ریزی برای برگزاری یک کمپین تجمع در Juneteenth در Tulsa, اوکلاهما سایت از یک قتل عام در سال 1921 هنگامی که مردان سفید مورد حمله قرار گرفت و کشته ساکنان سیاه در منطقه کسب و کار. رو به واکنش در طول تاریخ مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد جمعه شب او را حرکت تولسا تظاهرات یک روز بعد.

"ما قبلا برنامه ریزی شده ما #MAGA تجمع در Tulsa, اوکلاهما برای ژوئن 19 – یک معامله بزرگ" او در حساب توییتر خود نوشت. "متاسفانه این امر سقوط در Juneteenth تعطیلات. بسیاری از آمریکایی آفریقایی دوستان و حامیان رسیده نشان می دهد که از نظر ما تغییر تاریخ از احترام به این تعطیلات و با رعایت این مناسبت مهم و تمام است که آن را نشان دهنده. بنابراین من تصمیم به حرکت تجمع ما برای چهار شنبه, ژوئن 20th, در سفارش به احترام درخواست های خود را."

در رسانه ها: Netflix curates مجموعه جدید از 'Black Lives Matter' عناوین Hulu افتخارات Juneteenth

ویرجینیا رژیم صهیونیستی است. رالف نرتهم اعلام کرد که او را به همکاری با نمایندگان مجلس برای تعیین Juneteenth تعطیلات رسمی در کشور است که یک بار برگزار می شود کنفدراسیون سرمایه است. همچنین سهشنبه, فیلادلفیا, شهردار جیم کنی گفت که صدور یک فرمان اجرایی ساخت این روز رسمی شهرستان تعطیلات.

شد Juneteenth پایان برده داری در ایالات متحده آمریکا?

هر چند Juneteenth نشانه روز تگزاس مطلع شد رهایی اعلام, آزادی بردگی مردم وجود دارد که آن را تا به حال در دیگر secessionist متحده آن را به درخواست اتحادیه کشورهای مانند مریلند که در آن وجود دارد enslavers که تا به حال نه جدا شده در جنگ داخلی. سیزدهمین متمم قانون اساسی که تصویب شد در سال 1865 آزاد بردگی مردم در همه جا در ایالات متحده آمریکا است.

دنبال N'dea Yancey-براگ در توییتر: @NdeaYanceyBraggtinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب