Coronavirus بررسی: DeSantis' 'ضربت سخت زدن یک مول' رویکرد با شکست مواجه ضعیف در خانه های سالمندان

جان Pacenti پالم بیچ پستمنتشر شده 10:29 AM EDT مه 27 سال 2020به عنوان coronavirus مرگ و میر افزایش نمایی در مر

توسط ABTINNEWS در 7 خرداد 1399

به عنوان coronavirus مرگ و میر افزایش نمایی در مراقبت از سالمند مراکز دولتی ران DeSantis در زمان پیروزی دامان.

همراه با تملق گوی مقامات دولتی و رهبران صنعت او تبلیغ در مارس 13 کنفرانس خبری که با اقدامات خود مانع از یک فاجعه در خانه های پرستاری و امکانات زندگی کمک.

خواه فرماندار گفت: او همیشه می دانست و عمل قاطعانه در ابتدا برای محافظت از "آسیب پذیر ترین مردم" چه کسی او را "نوک نیزه" به صورت همه گیر در فلوریدا.

اما DeSantis' "whack-a-mole" رویکرد به مراقبت طولانی مدت امکانات در همه گیر — به عنوان AARP تماس آن شکست خورده است.

با وجود اعلامیه, DeSantis نیست بی درنگ شناسایی شیوع بیماری در مراقبت از سالمند امکانات و در حال حاضر در تکاپوی به ساقه جزر و مد از موارد و مرگ و میر یک پالم بیچ پست بررسی پیدا کرده است.

بیشتر: اخراج دانشمند دفاع COVID-19 اطلاعات نقش به تصویر می کشد فلوریدا. از سلامت به عنوان فاسد

فلوریدا, گارد ملی, اعتصاب تیم اعزام می شوند DeSantis ماه گذشته به آزمون در خانه های پرستاری ثابت می شود چیزی بیش از یک ارگاسم در برابر ویروسی ازدحام.

COVID-19 مرگ و میر مرتبط با مراقبت از سالمند مراکز شامل تقریبا نیمی از مرگ و میر در فلوریدا و درصد افزایش می یابد در هر روز است. هنوز خانه های پرستاری و ALF ساکنان و کارکنان شامل تنها 2 درصد از جمعیت این ایالت.

بین آوریل و مه مرگ و میر در خانه های پرستاری و ALFs افزایش نزدیک به 600 درصد است. روز COVID-19 مرگ و میر ناشی از ساکنان و کارکنان تا به حال در صدر 1,000.

مریم Mayhew, وزیر آژانس برای مدیریت بهداشت و درمان گفت: راه بازگشت در مارس 16 که "به موقع آزمایش برای ما افراد مسن و پزشکی ضعیف است ماموریت حیاتی است."

بیشتر: Coronavirus فلوریدا: DeSantis می خواهد خانه سالمندان بازدید به رزومه — اما هنوز

اما آن را در زمان یک ماه پس از اولین فلوریدا موارد حباب در مارس 1 قبل از دولت حتی سعی به گرفتن بر روی شیوع بیماری با سفارش سالمند-مراقبت از خانه به گزارش خود COVID موارد به دولت است.

حداقل پنج ایالت دیگر موظف تست از تمام سالمندان و همچنین کارکنان اما DeSantis هیچ برنامه ای برای انجام هر دو در حال حاضر. دولت او پرسید: امکانات تنها در هفته گذشته چگونه بسیاری از کارکنان مورد نیاز تست.

"این AARP که ما می توانید انجام دهید خیلی بهتر است" گفت: Jeff Johnson, دولت, مدیر, برای, Florida.

"اگر شما نگاهی به تلفات ما شاهد کاهش قابل توجهی در تاثیر همه جا اما در دراز مدت مراقبت از امکانات و انفجار در دراز مدت مراقبت از امکانات است."

فرماندار پشت خاموش 'نظارت تست'

پس از گفت و او را به انجام تنها "نظارت" آزمون ها در امکانات DeSantis البته تغییر در این هفته خواهد شد و حداقل تا حدودی سعی کنید به رعایت دستورالعمل های فدرال تست تمام کارکنان بیش از دو هفته از این پست یاد کرده است.

فراتر از آن نبود تا این ماه که DeSantis ساخته اساسی عفونت مهار مانند جداسازی COVID مثبت ساکنان یک نیاز است نه یک پیشنهاد.

او دستور داد سالمند-مراقبت مراکز در هفته گذشته برای منزوی کردن آنها و یا کشتی آنها را به بیمارستان و یا خانه دیگری بدون موارد است.

بیشتر: Coronavirus فلوریدا: رژیم صهیونیستی است. DeSantis سیاهی بازگشایی فشار دفاع بیکاری سیستم

همچنین در هفته گذشته او اعلام کرد که جکسون خانه سالمندان است که تا به حال باز نشده را COVID-19 بیمارانی که نمی تواند جدا شده در زمان امکانات.

DeSantis دارای بوق و کرنا که او اجتناب بهمن از مرگ و میر در نیویورک و نیوجرسی چرا که او ممنوع بيمارستان از انتقال موارد مثبت به امکانات. اما او نمی ممنوعیت این عمل تا زمانی که ممکن است 5.

DeSantis گفت: در مارس 13 کنفرانس خبری که 32,000 ساکنان و کارکنان بوده و تست شده توسط گارد ملی فلوریدا. برآورد 355,000 مردم کار و زندگی در خانه های پرستاری و ALFs در فلوریدا.

توسط DeSantis خود شکل است که کمتر از 10 درصد تست شده است.

گارد ملی نیست پاسخ به سوالات در محدوده آن عملیات تست و فرماندار سخنگوی نمی پاسخ به درخواست های مکرر برای نظر.

کاترین Hyer, مدیر فلوریدا سیاست ارز در مرکز پیری در دانشگاه فلوریدای جنوبی ستایش DeSantis تلاش در بسته ملاقات مراقبت از سالمند در مراکز. اما وقتی پرسید که آیا DeSantis آیا به اندازه کافی در اوایل او گفت: "این یک سوال واقعا دشوار."

"مشکل واقعی آنها بود با گارد ملی انجام تست و آن را مصرف 10 روز برای دریافت نتایج در پشت," او گفت:. "موضوع باقی مانده تست."

DeSantis گفت: May 13 که دولت تا به حال مقدار زیادی از کیت های آزمایش, اما آن است که فراتر از ظرفیت گارد ملی برای تست همه ساکنان و کارکنان. او را تشویق کارگران برای رفتن به یک درایو-تا تست سایت خود به خود و به صورت تسهیلات به آزمون خود را با لوازم از دولت است.

این وقتی است که DeSantis گفت: او طرفدار "نظارت" تست گرفتن نمونه از کارکنان و کارگران به صورت تصادفی انتخاب امکانات.

"شما تست هر زمانی که شما در حال انجام نظارت" DeSantis گفت. "شما در حال تلاش برای آزمایش نمونه نماینده و شکل اگر ما دیدن هر شعله ور شدن یو پی اس در هر یک از این امکانات است."

اما دو دولت متخصص سازمان بهداشت و درمان می گویند که تمام کارکنان و ساکنان نیاز به آزمایش می شود. مراکز کنترل بیماری و پیشگیری و همچنین مرکز درمان و خدمات پزشکی نیز توصیه می کنیم تست به طور منظم.

آن را تنها در دو هفته گذشته که فرماندار دستور داد همه کارکنان در دولت تقریبا 4,400 خانه های پرستاری و ALFs برای ارسال به آزمون. تا اواسط ماه مه تست شده بود داوطلبانه برای کارکنان و در آن باقی می ماند بنابراین برای ساکنان.

بارها و بارها از آن شده است بسیار بدخیم سالمند-مراقبت صنعت هنوز از وضعیتی وخیم از عواقب 12 گرما مربوط به مرگ و میر در هالیوود فلوریدا., تسهیلات در پی طوفان ایرما در سال 2017 شود.

این صنعت که تحت فشار قرار دادند برای DeSantis خود را به حل مستعد خطا bare-bones لیست با امکانات COVID موارد است. لیست منتشر شد مارس 26 تحت حقوقی تهدید توسط رسانه های خبری از جمله گانت که صاحب پست.

همچنین فردی خانه های پرستاری و ALFs که حاضر به گرفتن مثبت COVID بیماران را از بیمارستان های منابع صنعت گفت: پست.

دوباره DeSantis سفارش ندادم بیمارستان برای متوقف کردن تا زمانی که ممکن است 5. مراقبت از سالمند گروه ها و طرفداران نیز گفت: ارسال این هم اولین بار دولت رسما ممنوع تمرین.

در حال حاضر که DeSantis برنامه ای برای تست همه از حدود 200,000 کارکنان در دو هفته آینده, فلوریدا مراقبت های بهداشتی ارتباط گفت: پست چهارشنبه.

و این صنعت دوباره که کمک خواهد کرد که او را ملاقات کند که دستور از دولت فدرال است. اما توصیه به فرمانداران با مغلوب ساختن پیشی جستن coronavirus نیروی کار این بود که همه ساکنان در امکانات آزمایش می شود و همچنین.

انجمن گفت: پست در روز چهارشنبه که آزمایش کارکنان خواهد آمد از ترکیبی از خانه های پرستاری و ALFs تست خود به خود کارکنان مراجعه به درایو کردن سایت ها و گارد ملی. چند تا از کشورهای دیگر انجام دهید این است که راه و برخی از تکیه به طور کامل در سالمند-مراقبت مراکز.

"فرماندار می کند که این طرح برای پاسخگویی به این هدف در دراز مدت مراقبت از امکانات در دو هفته آینده گفت:" کریستن نزدیک سخنگوی انجمن. "من می گویند شده است وجود دارد یک همکاری است."

AARP را Johnson است که همدلانه به وظیفه مقابله با DeSantis و مقامات بهداشتی دولت. مانند بسیاری از فرمانداران کار بدون هماهنگی ملی پاسخ DeSantis مجبور شد برای رفتن به این بازار باز برای به دست آوردن آزمون.

"آنها شده اند به انجام همه چیز آنها می توانید از فکر می کنم برای انجام, اما آن نشده است به اندازه کافی" او گفت:.

"تا زمانی که شما می توانید به نقطه ای که شما می توانید تست همه قبل از آنها در درب راه رفتن و می دانم که آیا آنها قادر به حمل ویروس شما همیشه رفتن به بازی ضربت سخت زدن یک مول."

در ماه های منتهی به دولت کرباس برای موارد در مارس 1, مرگ و میر در دراز مدت مراقبت بودند خوشه در مناطق جغرافیایی — اکثریت در Broward شهرستان و بیش از یک در Duval.

از آن زمان سالمند-مراقبت مرگ و میر بیش از 20 شکسته در پاینلاس با 25 در سمینول غرفه توانبخشی 22at پناهگاه نمایشگاه مرکز در میامی-Dade و 20 در ارتفاعات پارک در مرکز پولک.

مخاطرات فراتر از محدوده خانه سالمندان و یا تسهیلات زندگی کمک. کارکنان در داخل و خارج از امکانات و بدون پیدا کردن و حاوی خود را از عفونت ویروس به راحتی می تواند گسترش به جامعه است.

'عناوین خیلی خسته کننده'

در این مرحله مراقبت دراز مدت صنعت پانچ مست از این دسته از گزارش های خبری در مورد افزایش تعداد مرگ و میر و خانه های قابل توجهی در شیوع بیماری و همچنین همیشه در حال تغییر ماسه ارشاد از مقامات ایالتی و فدرال.

"عناوین بسیار خسته کننده است. من می خواهم مردم بدانند که ما در حال کار سخت" گفت: Knapp.

خانه های سالمندان و ALFs می گویند آنها می خواهند تست اما نگران است که آنها برگزار خواهد شد مسئول برای هر گونه شیوع در یک وضعیت که در آن 85 درصد از COVID مرگ و میر در میان 65-و-تر تنظیم شده است.

"بیشتر تست شما وجود دارد بالقوه به موارد مثبت, اما من فکر نمی کنم داشتن یک مثبت مورد پذیرش شکست برای یک مرکز" نزدیک گفت.

در مارس 13 کنفرانس خبری DeSantis تبلیغ چگونه مبارزه با این ویروس آلوده فلوریدا سالمندان شده است یک اولویت برای او و سازمان از آغاز. او اشاره کرد که او چگونه تعطیل ملاقات در 15 مارس.

او با اشاره به اینکه چگونه دولت ارائه تجهیزات حفاظت فردی به میزان 10 میلیون ماسک 1 میلیون و دستکش و بیش از 500,000 صورت سپر و 160,000, لباس برای مراقبت دراز مدت کارگران و دولت به رهبری راه را بر روی تست.

اما دولت نمی توان یک تلاش هماهنگ در آزمون تا اواسط ماه آوریل شش هفته پس از فلوریدا 's مارس 1 منظور اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی.

DeSantis اعلام کرد در مارس 13 که او بسیج تیم از فلوریدا گارد ملی برای رفتن به خانه های سالمندان "فعالانه" برای تست.

دو روز بعد دولت نشان داد برای اولین بار مرگ و میر در خانه های پرستاری — 122.

یک ماه پس از راه اندازی تیم های اعتصاب DeSantis گفت: 32,000 شده بود را آزمایش کردند.

اما آن را به وضوح کافی نیست.

دولت روش تست تا به حال شده است یک راه موثر برای به ساقه جزر و مد از COVID-19 و از ارزش کمی یکی ALF اپراتور گفت.

"تست است که به ارائه نادرست اطمینان به مردم گفت:" دبورا Lytle یک پرستار ثبت شده که صاحب گریس شگفت انگیز زندگی کمک خانه که دارای سه مسکونی ALFs در پالم بیچ شهرستان با شش ساکنان هر کدام.

Lytle نعمت آنتی بادی آزمایش برای هر کس و دو برابر را در کنترل عفونت.

"فقط به خاطر اینکه شما در حال منفی امروز معنا نیست که شما در حال منفی فردا," او گفت:.

از دست رفته ماه

مقامات دولتی می دانستند اوایل که coronavirus فشار بود با گسترش سریع آتش از طریق تسهیلات مراقبت دراز مدت.

فقط یک هفته پس از ملاقات به پایان رسید در خانه های پرستاری در 14 مارس برای اولین بار 19 نفر فاش شد توسط دولت است. در پنج روز آنها تا به حال دو برابر شده است.

مرگ آغاز شد و پس از 77 سال زندگی در دهلیز بید چوب زندگی ارشد در فورت Lauderdale رفت و به بیمارستان با علائم شبه آنفولانزا — تب و تنگی نفس. آن روز او در تنفس گرفته و به بخش مراقبت های ويژه. او چهار روز بعد در 17 مارس است.

همان روز یک 92-سال خواهد بود مرده یافت در بستر خود توسط همسر خود را در بید چوب.

آنها دولت را به اولین خانه سالمندان مرگ و میر با توجه به دولت معاینات پزشکی اطلاعات به دست آمده توسط گانت.

اولین موارد COVID در دولت اعلام شد 1 مارس. اما آن را در زمان یک ماه برای دولت به درخواست خانه های سالمندان به گزارش موارد است.

در این میان سالمندان درگذشت. پانزده ساکنان در دراز مدت مراقبت — هفت نفر از آنها در بید چوب — تسلیم به COVID-19.

هفت نفر کل زندگی می کردند که در دهلیز بید چوب می میرند.

در یک بیماری همه گیر که در آن هفته تعداد دولت در حال حاضر از دست داده و چهار در نبرد برای نجات آن ،

اواسط ماه آوریل بیش از 1300 خانه سالمندان کارگران و ساکنان در حال آزمایش مثبت است.

در فلوریدا گزارش روزانه در پنجشنبه 1,882 ساکنان آلوده شدند و یکی دیگر از 2,405 انتقال به بیمارستان و یا امکانات دیگر. وجود دارد 1,998 کارکنان که تا به حال ویروس. مرگ و میر بودند 1,001.

DeSantis در زمان خود روش pn تسهیلات مراقبت دراز مدت در 28 آوریل به واشنگتن دی سی به نمایش مغلوب ساختن پیشی جستن ساکن فلوریدا.

فلوریدا فرماندار حتی به دست آورد ستایش از دکتر دبورا Birx کاخ سفید را coronavirus هماهنگ کننده, که, قدردانی تمرکز خود را در شهرستان میامی-Dade و که در آن موارد هستند.

"ما درک چگونه این بیماری نهفته گروههای مختلف" DeSantis گفت: در مارس 13 newser. "این بود عمده, عمده نگرانی از آغاز است."

DeSantis بارها و بارها گفت: به همین دلیل دولت نمی باید بیشتر در خانه سالمندان مرگ و میر به عنوان دیده می شود در غرب بود چرا که بیمارستان ها ممنوع شد, از ارسال COVID-19 مثبت ساکنان به امکانات.

او در ارائه یک اسلاید که گفت: او به اجرا در چنین مورد نیاز در اواسط ماه مارس. اما فلوریدا نمی رسما مستقیم بیمارستان ها برای حفظ COVID-19 سالمندان از مراقبت از سالمند امکانات تا زمانی که مرگ و میر نصب شد.

نه خود را سخنگوی هلن آگور Ferré یا دفتر کار خود در پاسخ به درخواست برای هر گونه سفارش در مارس کارگردانی در بیمارستان ها در مورد نقل و انتقالات.

و مراقبت از سالمند کارشناسان گفت: این پست به دلیل واقعی نیویورک و نیوجرسی دچار شد و با توجه به مراقبت از سالمند کارگران با استفاده از مترو و قطار که کامل رشد برای ویروس.

اما DeSantis اصرار داشت آن بود که اقدامات خود را در خصوص بیمارستان انتقال که مانع بسیاری از مرگ و میر بیشتر.

"فلوریدا رویکرد برای جلوگیری از معرفی این بیماری به مراقبت طولانی مدت امکانات. ما را به خود جلب کرد بسیار محکم خط قرمز" DeSantis گفت.

ACHA وزیر Mayhew در مارس 16 اذعان مراقبت از سالمند مراکز نگرانی در مورد بیمارستان ها ارسال به سالمندان بدون منفی COVID-19 تست. اما او را متوقف و راه کوتاه سفارش بيمارستان به قطع عمل است.

"ما می خواهیم به تشویق و حمایت از پزشکان بیمارستان به مناسب تست ما در معرض خطر سالمندی جمعیت و پزشکی ضعیف برای COVID-19" او گفت: در یک کنفرانس خبری.

بیمارستان ها در ماه مارس در حال حاضر ارسال ساکنان به امکانات به انتظار نتایج آزمایش با توجه به من داده.

یکی از ساکنان در دهلیز بید چوب الف در Broward شهرستان با کروناویروس نشانه رفت و به بیمارستان مورد آزمایش قرار گرفت و فرستاده به انتظار نتایج با توجه به من داده. 94 سال درگذشت مارس 25.

DeSantis نیز گفت: ACHA و وزارت بهداشت در پشت صحنه ارائه پشتیبانی لجستیکی و مراقبت از سالمند امکانات اولویت بالا.

"کسانی که اقدامات اولیه تکمیل شد بلافاصله در ماه مارس و در طول بحران به عنوان چیزهایی را توسعه داده اند," او گفت:.

اما پس از ممنوعیت ملاقات مارس 14, آن را در زمان فلوریدا دو هفته بیشتر به درخواست خانه های پرستاری و ALFs برای یک سرشماری از COVID مثبت ساکنان و کارکنان. DeSantis در برابر درخواست توسط رسانه ها برای انتشار نام این امکانات.

این بود تا یک ماه بعد که DeSantis بسیج فلوریدا گارد ملی به منظور تسهیل در تست. در آن زمان تعدادی از موارد در میان کارکنان و ساکنان exceeded1,000.

زمانی که DeSantis در نهایت منتشر شد اطلاعات در مورد شیوع بیماری در خانه های پرستاری و ALFs وجود دارد با امکانات فعال مورد چپ کردن لیست و دیگران بدون عفونت گنجانده شده است.

صنعت تحت فشار دولت برای رفع آن خطا مستعد لیست. لیست جدید اما به تنها روزانه یک تصویر لحظهای از عفونت پس از آن دشوار است به دانستن میزان شیوع.

میامی-Dade و نه اعتماد به دولت را داده است و دستور داد خانه های پرستاری و ALFs به افشای COVID-19 موارد و مرگ و میر به شهرستان.

کیت مایرز مدیر عامل شرکت در MorseLife سیستم های سلامت, عمل یک لایه مراقبت از سالمند جامعه در وست پالم بیچ.

او گفت: در هفته دوم مارس است که یک مقام ارشد در زندگی مستقل بخش به بیمارستان رفت برای ذات الریه.

"آن روز پس از بازگشت است که ما یک تماس و "آه با راه او COVID-19" او گفت:.

در چند هفته اول گیر مایرز گفت: او تا به حال برای تهیه PPE خود را برای MorseLife و اقدامات مانند quarantining هر ساکن که به نظر می رسد بیمار است. تاخیر در نتایج آزمون ساخته شده آن را غیر ممکن است برای دریافت یک دسته در هر عفونت ممکن است.

"هنگامی که COVID-19 نورد قوی در فلوریدا آن سخت بود برای سیستم بهداشت عمومی برای گرفتن دست خود را در اطراف آن در مراحل آغاز," او گفت:.

در حال حاضر او به گرفتن برخی از 2,200 کارکنان که شامل کارکنان فروشندگان و مستقل از خانواده دستیاران که در MorseLife تست شده توسط ژوئن 1 از طریق یک آزمایشگاه خصوصی.

دولت وعده کمتر دردناک آزمون

"استاندارد طلا" آزمون باقی می ماند بینی گرد و خاک کیت. اما کسانی که در خط مقدم شکایت سواب آزمايشات اغلب فوق العاده دردناک ترک برخی از سالمندان خون آلود. آن هم در زمان بیش از یک هفته برای دریافت نتایج از آزمایشگاه.

دولت گفت این صنعت در این هفته وجود دارد که جدید نازک تر سواب که باید کمتر دردناک است و هدف این است که در حال حاضر به بازگشت نتایج در عرض 48 ساعت.

حتی با تست جامع درخواست خانه های پرستاری و ALFs برای جلوگیری از این ویروس به طور کامل در طول یک بیماری همه گیر ممکن است تقریبا غیر ممکن است گفت: ورونیکا Catoe مدیر عامل شرکت فلوریدا زندگی کمک انجمن.

"اعضای ما برای مدت زمان طولانی شده است گفت: آن است که یک ماده از اگر آن است که یک ماده از زمانی که" او گفت:. "این یک ویروس و آن را عظیم است."

Lytle از گریس شگفت انگیز گفت که او به نفع آنتی بادی آزمایش که با استفاده از خون از انگشت کردن خراش و بازده نتایج در دقیقه.

"حداقل من می دانم که شما تا به حال برخی از قرار گرفتن در معرض آن و شما باید برخی از توانایی مبارزه با آن" Lytle اضافه شده است.

اما او افزود: کارشناسان بیماری های عفونی هنوز هم نمی دانم که آیا کسی با آنتی بادی به COVID-19 می تواند reinfected یا مسری است.

Lytle یک پرستار بود در خط مقدم از ایدز و سل شیوع است. او گفت: صنعت دفاعی به سادگی به پایین در کنترل عفونت.

و در حالی که دستکش و ماسک ها فراوان تر از قبل او می گوید: در مورد کنفرانس تلفنی با سازمان های دولتی "من هرگز از شنیدن هر کسی بحث در مورد کمبود اسپری ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده دست. که سخت ترین چیز برای به دست آوردن."

نزدیک از فلوریدا مراقبت های بهداشتی ارتباط گفت: فرماندار منظور در تست اجباری کارکنان در صنعت دستور برای راهنمایی نیست زیرا ارائه دهندگان موفق به همکاری با گارد ملی تیم به عنوان DeSantis گفت: بسیاری از بار.

"ما شده اند استقبال تست و درخواست برای تست بیشتر," او گفت:.

برخی از خانه های پرستاری انجام شده خود را تست اما واقعا وجود دارد نه یک درک دامنه تست در دراز مدت مراقبت از امکانات.

"این است که 100 میلیون دلار سوال" نپ گفت.

در ضمن DeSantis است که به دنبال باز کردن خانه های پرستاری و ALFs بازگشت به خانواده ها برای ملاقات. او گفت: این مستند در حال آمدن است در "روانی و اجتماعی هزینه" برای سالمندان در این مراکز.

مقامات فدرال خواسته اند که فرمانداران به استفاده از "احتیاط" زمانی که تصمیم به باز کردن ملاقات است. اما بدون تست جامع هدف باقی مانده است aspirational و نه عملی.

در MorseLife مایرز است که فقط تلاش برای بدست آوردن کارکنان تست شده است. او در هیچ عجله برای باز کردن محوطه دانشگاه.

"من می خواهم به گذشته سازمان است که می کند که چون من قصد دارم به مطمئن شوید که هر کس امن است," او گفت:.

jpacenti@pbpost.com

@jpacenti

hbaltz@pbpost.comtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن