فرانسه به کودکان شش ساله و بالاتر دستور می دهد که در مدرسه از ماسک استفاده کنند | فرانسه

[ad_1] نخست وزیر ، ژان کاستکس ، در آستانه دومین قفل ملی گفت: کودکان در فرانسه از شش سال به بالا باید ماسک صور

توسط ABTINNEWS در 8 آبان 1399
[ad_1]

نخست وزیر ، ژان کاستکس ، در آستانه دومین قفل ملی گفت: کودکان در فرانسه از شش سال به بالا باید ماسک صورت در کلاس داشته باشند تا مدارس را باز نگه دارند.

کاستکس پیش از آنکه مجلس ملی با 399 رأی موافق در برابر 27 رأی موافق ، از محدودیت های جدید پشتیبانی کند ، گفت که استفاده اجباری ماسک با مشورت مقامات بهداشت عمومی به دانش آموزان مدارس ابتدایی نیز گسترش می یابد. فقط کودکان بالای 11 سال در مدرسه مجبور به ماسک زدن بودند.

فرانسه از نیمه شب پنجشنبه وارد یک قفل ملی یک ماهه جدید می شود تا از سرویس بهداشتی محافظت کند ، جایی که 60 درصد تخت های مراقبت ویژه توسط بیماران Covid اشغال شده است ، دو برابر نسبت 15 روز قبل.

نخست وزیر درباره اقدامات اعلام شده توسط امانوئل مکرون ، رئیس جمهور ، عصر چهارشنبه گفت: "هیچ راه حل دیگری وجود ندارد." "ما باید در ماه نوامبر قله بالاتری از بیمارستان را نسبت به آوریل مدیریت کنیم. ویروس در حال تسریع است ، ما نیز باید تسریع کنیم. "

انتظار می رود این اقدام فرانسه روز جمعه در بلژیک دنبال شود ، جایی که میزان آلودگی در اروپا بدترین است.

27 رئیس دولت و دولت اتحادیه اروپا تلاش خواهند کرد تا اقدامات لازم برای کنترل ویروس و مقابله با مشکلات مربوط به ظرفیت در بخش های مراقبت ویژه را طی یک کنفرانس ویدیویی عصر پنجشنبه انجام دهند.

در سوئد ، که از قفل شدن اجتناب کرده است ، آژانس بهداشتی تلاش کرده است تا توصیه های همه گیری را برای سه منطقه ، از جمله استکهلم و گوتنبرگ ، تشدید کند و گفت که نرخ عفونت به شدت در حال افزایش است. به ساکنان توصیه می شود از محیط های داخلی مانند مغازه ها و سالن های ورزشی خودداری کنند آژانس اعلام کرد 2820 مورد جدید ویروس کرونا در سوئد در روز پنجشنبه وجود دارد که بالاترین رقم از ابتدای شیوع بیماری و سومین رکورد در طی چند روز است.

قفل فرانسه به این معنی است که ساکنان دوباره باید برای ترک خانه های خود بیانیه سوگند بخورند و کلیه مشاغل غیر ضروری از جمله بارها و رستوران ها بسته خواهند شد. اجتماعات خصوصی ممنوع خواهد شد ، هرچند به مردم مهلت داده می شود که آخر هفته آخر هفته از تعطیلات روز مقدسین به خانه برگردند. دانشگاه ها دوره ها را بصورت آنلاین برگزار می کنند.

ژان کاستکس خطاب به مجلس شورای ملی
ژان کاستکس در 29 اکتبر در مجلس ملی سخنرانی کرد. عکس: ژاک ویت / رکس / شاترستاک

بر خلاف قفل بهار ، خدمات عمومی و مدارس باز خواهند ماند. Castex گفت افرادی که فرزندان خود را به مدارس می رسانند نیاز به یک گواهینامه دارند و "مطابق با نظر دیروز شورای عالی بهداشت عمومی ، ماسک زدن به کودکان دبستانی از شش سالگی گسترش می یابد.

وی گفت: "مانند همه خدمات عمومی بزرگ ما ، آموزش ملی نیز باید به كار خود ادامه دهد." "مهد کودک ها ، مدارس ، کالج ها ، دبیرستان ها باز خواهند ماند. بخش فوق برنامه نیز همین است. من می دانم که کادر آموزشی و همه کادر آموزشی آنجا خواهند بود ... [From Monday] پروتکل بهداشت برای اطمینان از حمایت از همه کودکان ، معلمان ، والدین دانش آموزان سازگار و تقویت خواهد شد. "

لیست مغازه های ضروری مجاز به افتتاح شامل فروشگاه هایی است که مواد غذایی ، روزنامه و لوازم التحریر می فروشند. گاراژها ، تعمیرگاه های رایانه ، بینایی و تشییع جنازه ها نیز از تعطیلی معاف خواهند بود.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، نیز از اقدامات جدید سختگیرانه خاموش کردن دولت خود ، که روز چهارشنبه در بوندستاگ اعلام شد ، گفت که نظریه های تبلیغات و توطئه مبارزه علیه همه گیری را تضعیف می کند. مرکل در حالی که مورد تشویق اعضای حزب راست افراطی AfD قرار گرفت ، گفت: "بگذارید صریح بگویم. دروغ و اطلاعات نادرست ، توطئه و نفرت نه تنها بحث دموکراتیک بلکه مبارزه با ویروس کرونا نیز است. "

مرکل روز چهارشنبه در یک کنفرانس ویدئویی با 16 رهبر ایالتی آلمان توافق کرد که رستوران ها ، بارها ، سینما ها ، تئاترها ، سالن های ورزشی و استخرهای عمومی را برای سایر نواحی تفریحی برای ماه نوامبر تعطیل کند تا سعی در مهار عفونت ها داشته باشد. مدارس ، مهد کودک ها ، مغازه ها و سایر مشاغل ضروری باز خواهند ماند و هیچ محدودیتی برای خروج افراد از خانه خود وجود ندارد.

مرکل گفت که موارد جدید طی هفته گذشته دو برابر شده و واحدهای مراقبت های ویژه به سرعت در حال نزدیک شدن به ظرفیت هستند. وی گفت: "تدابیری که ما اتخاذ می کنیم مناسب ، ضروری و متناسب است." "در ابتدای زمان سرد سال ، ما در وضعیت چشمگیری قرار داریم ... زمستان سخت ، چهار ماه سخت و دشوار است ، اما به پایان می رسد."


[ad_2]
Source link
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن