UCLA دانشمندان ابداع نانوذرات است که می تواند در بهبود و درمان استخوان نقص

سلامت + رفتار در آزمایش با موش sterosome فعال بازسازی استخوان فعال شد و بدون نیاز به داروهای اضافی میک

توسط ABTINNEWS در 3 اردیبهشت 1399
سلامت + رفتار

در آزمایش با موش sterosome فعال بازسازی استخوان فعال شد و بدون نیاز به داروهای اضافی

یک تیم از biomaterials دانشمندان و دندانپزشکان در UCLA School of Dentistry توسعه داده است یک نانوذره است که بر اساس آزمایش های اولیه در حیوانات می تواند به بهبود درمان نقايص استخوان.

یک کاغذ توصیف پیشبرد منتشر شده است امروز در مجله علم پیشرفت.

استخوان نقص است که می تواند ناشی از ضربه, عفونت, پوکی استخوان یا برداشتن تومور بسیار دشوار را برای جراحان ارتوپدی برای درمان. و نیاز به پیوند استخوان در حال تبدیل شدن بیشتر رایج است در بخشی به ما پیری جمعیت: استخوان آسیب های شایع به خصوص در میان افراد مسن است.

امروز درمان استاندارد برای استخوان نقص است و یک پیوند استخوان که شامل پیوند استخوان سالم از قسمت دیگری از بدن به ترمیم ناحیه آسیب دیده. این روش می تواند باعث عوارضی از جمله عفونت که در آن پیوند استخوان گرفته شده است از خونریزی و آسیب های عصبی.

بنابراین محققان تبدیل توجه خود را به لیپوزوم های کوچک کروی کیسه هستند که به طور طبیعی مشتق شده از چربي موجود. لیپوزوم استفاده شده است پس از 1990s برای درمان سرطان و بیماری های عفونی و اخیرا آنها در حال بررسی برای امکان استفاده در مهندسی بافت استخوان. آنها می تواند مورد استفاده قرار گیرد به اداره مواد غذایی و دارویی از مواد مخدر در بدن و به راحتی می تواند وارد سلول ها به اداره خود محموله ارزشمند اما آنها برخی از اشکالاتی: آنها از لحاظ فیزیکی ناپایدار و می توان آن را دشوار برای کنترل چگونگی و زمانی که آنها انتشار مواد مخدر.

برای کمک به بهبود پایداری و افزایش توانایی خود را برای تشکیل استخوان در بدن محققان UCLA توسعه نوع جدیدی از سرم لیپوسام به نام sterosome. (نام الهام گرفته شده است این واقعیت است که آنها حاوی غلظت بالایی از استروئیدها.)

برای تولید sterosomes دانشمندان جایگزین کلسترول یک جزء مهم از لیپوزومها با oxysterol یک نوع از کلسترول است که نقش کلیدی در رشد اسکلت و استخوان شفا. در آزمون با استفاده از موش های مبتلا به نقايص استخوان محققان دریافتند که sterosomes با موفقیت فعال بازسازی استخوان خود به خود و بدون نیاز به داروهای درمانی.

"لیپوزوم به طور کلی ساخته شده از دارویی غیر فعال مواد" گفت: Min Lee, این مقاله مربوط به نویسنده و استاد biomaterials science در دانشکده دندانپزشکی. "از جمله oxysterol به ما ليپوزومی فرمول نه تنها افزایش نانوذرات ثبات بلکه تحریک سلول به توسعه به استخوان تشکیل دهنده سلول است."

در مرحله دوم این مطالعه محققان می خواستم برای دیدن چگونه آنها می تواند sterosome حتی بیشتر موثر است.

آنها خود را اضافه sterosome نانوذرات به مهندسی بافت داربست — ساختار اغلب استفاده می شود به حرکت و رشد طبیعی سلول های بنیادی است که همسان به سایت از نقص است و با استفاده از طول پیوند استخوان روش. آنها لود sterosomes با استخوان-ساختمان مواد مخدر به نام purmorphamine. بعد آنها تثبيت شده دارو-لود sterosome بر روی یک داربست به اطمینان حاصل شود که sterosomes ماند متمرکز در مناطق معیوب و عرضه مواد مخدر که در آن آنها مورد نیاز برای تا زمانی که ممکن است.

در شش هفته پژوهش با استفاده از موش های مبتلا به نقايص استخوان در جمجمه خود محققان دیدم به طور متوسط کاهش تقریبا 50 درصد در اندازه نقص پس از مواد مخدر لود داربست گذاشته شد.

"توسط ما با استفاده از نانوذرات که ما در بر داشت اتحاد ذاتی استخوان تشکیل قابلیت همراه با علاوه بر این از داروهای درمانی ما قادر به سرعت بخشیدن به بازسازی استخوان فرایند" لی گفت. "ما نانوذرات بسته بندی داروهای مفید خواهد بود در بسیاری از موقعیت های بالینی که در آن پیوند استخوان مورد نیاز است برای درمان غیر شفا اسکلتی نقص و مرتبط با بیماریهای استخوان."

Dr. Paul H. Krebsbach استاد و پريودنتيکس دانشکده دندانپزشکی مدرسه گفت: "این پژوهش به رهبری Min Lee و تیم خود را نشان می دهد که UCLA دندانپزشکی پژوهش تلاش فراتر از درمان بیماری های دهان و دندان و یافته های خود را گسترده تر مفاهیم برای درمان نقايص استخوان در طول کل بدن است."

مطالعه دیگر نویسندگان Chung-لی سونگ Soyon کیم Jiabing فن Hee Sook Hwang و دکتر تارا Aghaloo همه UCLA.

مطالعه بودجه توسط موسسه ملی دندانپزشکی و Craniofacial تحقیقات وزارت دفاع و اسکلتی-عضلانی پیوند پایه بیولوژیک. نویسندگان گزارش هیچ تضاد منافع است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im
آخرین مطالب