UCLA-چراغ مطالعه ممکن است توضیح منبع نیتروژن در جو زمین

لیزا Y. Garibay | مارس 20, 2020 نیتروژن باعث می شود تا حدود 78% از هوایی که تنفس می کنیم. اما دانشمندان هرگز

توسط ABTINNEWS در 2 اردیبهشت 1399

لیزا Y. Garibay |

نیتروژن باعث می شود تا حدود 78% از هوایی که تنفس می کنیم. اما دانشمندان هرگز به طور کامل درک چگونه آن را به دست می آمد در حال حاضر در اتمسفر در اطراف کره زمین و سیارات دیگر است.

همراه با کربن و هیدروژن و گوگرد از دیگر عناصر ضروری برای زندگی — ازت فرار است عنصر معنی است که مولکولهای آن تبدیل از مایع به گاز در دمای پایین. و به دلیل شدید درجه حرارت بالا وجود داشت که هنگامی که سیارات تشکیل شد فکر می رود نیتروژن و فرار آن اصحاب باید از دست داده اند که در طول فرآیند است.

تحقیقات جدید توسط دانشمندان UCLA ممکن است کمک به حل این سوال که آیا ما جو تشکیل شده بود توسط گازهای طبیعی ساطع شده از داخل زمین است — از طریق حوادث مانند فوران های آتشفشانی, به عنوان مثال — و یا اضافه شد بعد شاید با توجه به ستاره های دنباله دار برخورد به زمین به زودی پس از آن شکل گرفته است.

این مطالعه توسط ادوارد جوان, استاد, زمین, سیاره ای و فضا علوم و Jabrane Labidi یک UCLA همکار فوق دکترا بود در مجله Nature منتشر شده. کار خود را فراهم می کند یک استدلال قوی برای سناریوی دوم.

"اگر نیتروژن اضافه شد پس از زمین بیشتر بود ساخته شده و سپس نیتروژن در اعماق زمین را به شروع کرده اند در فضای کشیده پایین زمین شناسی و ژئوشیمیایی فرآیندهای مانند هوازدگی از سنگ" جوان گفت:.

پاسخ به سوالات در مورد چگونه سیاره ما کار می کند و در مورد منابع از عناصر است که حمایت از زندگی به دانشمندان در درک بهتر از نحوه رایج در شرایطی ممکن است که ایجاد سیارات قابل سکونت.

به جمع آوری گسترده ای نمونه برداری از گازهای آتشفشانی دو UCLA دانشمندان با همکاری geochemists در کانادا, فرانسه, ایسلند و ایتالیا, در علاوه بر این به دانشمندان در جنگل سوراخ اقیانوس شناسی موسسه در ماساچوست و دانشگاه New Mexico. این تیم در مقایسه با ترکیب مولکول های نیتروژن از عمیق در داخل زمین با نیتروژن و بدون هر گونه آلودگی از هوا از خرد شده نمونه برداری از کف اقیانوس.

"ما کشف کرد که مقدار زیادی از نیتروژن بیرون آمدن از سیستم های آتشفشانی به عنوان مولکول های نیتروژن است که در واقع متشکل از مولکول های نیتروژن از هوا" گفت: Labidi این مقاله نویسنده اول. "اساسا هوایی است که آلوده به گازهای آتشفشانی."

این مطالعه با تکیه بر یک روش برای تجزیه و تحلیل نیتروژن که جوان و همکاران تهیه شده در UCLA در سال 2017. روش فعال آنها را به صورت ریاضی "حذف" را آلوده هوا از گازها و تعیین درست ترکیب گاز نیتروژن درون گوشته زمین را. که منجر آنها را به نتیجه گیری کرد که نیتروژن در گوشته به احتمال زیاد وجود دارد از همان ابتدا از سیاره ما است.

قبل از مطالعه دانشمندان تا به حال شده است قادر به تشخیص چه مقدار نیتروژن از هوا در آتشفشانی تولید گازهای گلخانه ای در مقابل چه مقدار نیتروژن آمد از گوشته زمین را.

این روش همچنین می تواند در نهایت می تواند به عنوان یک راه برای نظارت بر فعالیت آتشفشانها. به دلیل ترکیب گازهای bellowing از مراکز آتشفشانی تغییرات قبل از فوران تجزیه و تحلیل ترکیب گوشته و هوا نیتروژن می تواند یک روز کمک به تعیین پیش زمانی که یک انفجار رخ می دهد.

"آشنایی با اصول جهان ما منبع را اصلی من است راننده" Labidi گفت. "یکی از اهداف ما در حال حاضر خواهد بود برای درک بهتر چقدر ازت می آید تا از طریق آتشفشانها و یا اینکه نیتروژن فرستاده شده است بیشتر پایین به زمین. این در نهایت محدود کردن منبع از ما جو است."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب