تحقیقات فراهم می کند بینش جدید به یائسگی و افزایش وزن

می تواند زنان در یائسگی دریافت مزایای هورمون درمانی جایگزین بدون خطر ؟ جدید UCLA مطالعه انجام شده با موش امتیا

توسط ABTINNEWS در 25 فروردین 1399

می تواند زنان در یائسگی دریافت مزایای هورمون درمانی جایگزین بدون خطر ؟ جدید UCLA مطالعه انجام شده با موش امتیاز در این جهت اما تحقیقات بیشتری لازم است.

زنان معمولا تجربه گرگرفتگی و کاهش وزن, در میان دیگر تغییرات در طول و پس از یائسگی است. هورمون درمانی می دهد که زنان اضافی استروژن می تواند کمک به کاهش برخی از این علائم و اما آن مرتبط شده است در معرض خطر بالاتر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان پستان.

UCLA زندگی دانشمندان در حال حاضر گزارش که یک ژن به نام reprimo است که بیان شده توسط سلول های عصبی خاصی در مغز ممکن است نقش بازی در یائسگی مرتبط با افزایش وزن پدیده های مرتبط به افزایش غذا خوردن. یافته های خود را منتشر شده امروز در مجله Nature سوخت و ساز بدن.

"ما می خواهیم به کشف کردن که نورون های واسطه هستند مفید بخشهایی از هورمون درمانی و تقلید از آنها را بدون هورمون" گفت: ارشد نویسنده استفانی کوریایک UCLA استاديار گروه منسجم زیست شناسی و فیزیولوژی و عضو دانشگاه UCLA مغز موسسه تحقیقات. "هورمون درمانی می تواند مفید باشد اما این رفتار کل مغز و بدن با هورمون. ما ممکن است قادر به دور زدن هورمون. که هدف ما این و آن را یکی از بزرگ است. نمی توانیم آن را به دست آورد اما ما در حال یادگیری است."

کوریا و تیم تحقیقاتی نشان می دهد که reprimo ژن مهم است برای تنظیم درجه حرارت. تغییرات در درجه حرارت شناخته شده به تاثیر وزن بدن است و ممکن است منجر به افزایش وزن اغلب دیده می شود در یائسگی.

"این امکان وجود دارد که reprimo است که در افزایش وزن است که همراه با یائسگی" گفت: شرکت سرب نویسنده ادوارد van Veen یک دانشمند پروژه در کوریا آزمایشگاه. "اگر معادل سلول های عصبی در انسان وجود داشته باشد و ما می توانید پیدا کردن برخی از راه به نیشگون گرفتن و کشیدن آنها ممکن است از بین بردن بسیاری از افزایش وزن بدون عوارض جانبی هورمون درمانی است."

یک منطقه مغز به نام هیپوتالاموس ضروری برای بقا در بسیاری از گونه ها از موش به انسان; آن را کنترل خوردن و نوشیدن و تولید مثل بدن-تنظیم درجه حرارت در میان سایر عملکردهای حیاتی است. کوریا و تیم تحقیقاتی مورد مطالعه قرار ده ها تن از ژن در hypothalami بیش از 50 موش هر دو زن و مرد با شروع در حدود هشت هفته از سن و مدت کوتاهی پس از رسیدن به سن باروری.

این تیم با استفاده از یک تکنیک شناخته شده به عنوان تک سلول RNA-seq که اجازه می دهد تا زیست شناسان برای مطالعه سلول های انفرادی در یک زمان به تحقیق که سلول های عصبی در منطقه ای از هیپوتالاموس شناخته شده به عنوان ventromedial هیپوتالاموس ممکن است به واسطه این توابع مختلف است.

"ما تا به حال نکات وجود دارد انواع مختلفی از سلول های عصبی در ventromedial هیپوتالاموس و این منطقه بسیار متفاوت در زنان و مردان پس از مطالعه صدها سلول ها در مردان و زنان به شناسایی انواع مختلف سلول های عصبی و تعیین اینکه آیا وجود دارد تفاوت جنس," کوریا گفت.

این زیست شناسان شد بیشتر علاقه مند در سلول های عصبی است که گیرنده های استروژن است. این گیرنده با اتصال به هورمون هستند و پس از آن قادر به تنظیم فعالیت ژن خاص در نورون یک فرایند شناخته شده به عنوان بیان ژن. این تیم مهمترين يافته های پژوهش محور در reprimo ژن که بیان شده است در یک گروه یا جمعیت از این استروژن-پاسخگو نورون محدود تقریبا به طور کامل به زنان است.

"ما هیجان زده برای پیدا کردن نه تنها جمعیت استروژن-پاسخگو نورون بلکه تفاوت در این جمعیت در بین زنان و مردان گفت: شرکت سرب نویسنده لورا Kammel سابق UCLA دانشجوی دکتری در کوریا آزمایشگاه.

"تفاوت بین زنان و مردان در reprimo در ventromedial هیپوتالاموس است مانند شب و روز" کوریا گفت. "زنان بیان یک تن از آن مردان بیان کمی اگر هر reprimo در این منطقه مغز. از ده ها تن از ژن های من را مطالعه کرده اند در این منطقه این است که به راحتی قوی ترین تفاوت من تا کنون دیده اند."

در یک سری آزمایش های زیست شناسان با دخالت عملکرد reprimo در ventromedial هیپوتالاموس در حدود دو دوجین موش. در یک آزمایش آنها خاموش reprimo در موش های نر با استفاده از RNA مولکولی ترکیب که تداخل با چگونه ژن آثار در سلول های عصبی. در یکی دیگر از آنها افزایش reprimo بيان در موش سوری نر با حذف یک گیرنده استروژن از سلول های عصبی. در هر دو مورد درجه حرارت بدن تغییر قابل ملاحظه ای نشان دادن ارتباط بین reprimo نقش در دما و اثرات استروژن.

"ما می دانیم که reprimo مهم در تنظیم درجه حرارت بدن اما ما نمی دانیم که آنچه در آن است در واقع انجام این کار در سلول های عصبی" van Veen گفت. "ما می خواهیم برای پیدا کردن."

کوریا و تیم او همچنین گزارش داده است که استروژن عمل می کند در یکی دیگر از ژن Tac1 است که به طور قابل توجهی افزایش یافته است در ventromedial هیپوتالاموس موشهای ماده اگر چه تفاوت است و تقریبا به عنوان نمایشی به عنوان با reprimo. Tac1 نشان داده شده است برای ترویج فعالیت بدنی در موش های نر.

گیرنده استروژن آلفا یکی از سه گیرنده های استروژن است که در بر داشت در سلول های عصبی در همان منطقه از ventromedial هیپوتالاموس به عنوان Tac1 و reprimo. زمانی که محققان برداشته شده است که استروژن آنها آن را در بر داشت منجر به چاقی و کاهش حرکت در موش های نر.

نتایج محققان گفت: نه تنها کمک در درک خود را از فعل و انفعال بین ژن و استروژن اما همچنین ممکن است مفاهیم برای درک چاقی است.

خلاصه پژوهش van Veen گفت: "ventromedial هیپوتالاموس است که درگیر در جنبش و تنظیم درجه حرارت. ما می دانیم که استروژن بر جنبش و متوسط. از استفانی کوریا را در تحقیقات قبلی ما آموخته استروژن پاسخ از سلول های عصبی است که بر حرکت و در حال حاضر ما فکر می کنم ما می دانیم که استروژن پاسخ از سلول های عصبی که تحت تاثیر دما. جالب است که آنها در همان محل اما متمایز است."

"یافته های ما نشان می دهد reprimo است که کنترل برخی از اثرات استروژن در حرارت" کوریا گفت. "اگر آن را کنترل اثرات مفید پس شاید ما می توانیم آن را دستکاری با مواد مخدر است که اهداف reprimo یا سلول های عصبی است که بیان reprimo — به عنوان یک جایگزین برای هورمون درمانی و دریافت در اطراف نیاز به استروژن. ما در حال مطالعه مغز در متنوع راه و تلاش برای یادگیری است که سلول یا کدام ژن ها مهم هستند به هدف بالقوه برای درمان."

نویسندگان هستند شرکت سرب نویسنده لورا Kammel سابق UCLA دانشجوی دکتری در کوریا آزمایشگاه; Xia یانگ یک UCLA دانشیار یکپارچه زیست شناسی و فیزیولوژی; Arthur آرنولد یک UCLA استاد برجسته حوزه و یکپارچه زیست شناسی و فیزیولوژی و مارک Liesa-Roig یک UCLA استاديار-در-اقامت در, دیوید گفن دانشکده پزشکی در دانشگاه UCLA.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن