کمی ریچارد outsized بنیانگذار موسیقی راک درگذشت 87

کن بارنز ویژه به ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 11:34 AM EDT 9 مه سال 2020یک wop bop یک لوو bop یک پین های

توسط ABTINNEWS در 20 اردیبهشت 1399

یک wop bop یک لوو bop یک پین های شل بوم بم! اگر در اوایل rock 'n' roll صدا بیگانه به اواسط'50s پاپ آمریکایی-کشت و گوش باز سالوو از لیتل ریچارد "Tutti Frutti"نشانه های یک مقیاس کامل فرازمینی تهاجم.

سنگ اولیه روز شد با برکت فراوانی از outsized شخصیت — الویس و shockwave-تولید gyrations فوق العاده نرم و صاف کردن چاک بری و احتراق Jerry Lee Lewis — اما هیچ کدام به عنوان وحشی به عنوان ریچارد Aud که فوت شنبه در 87, آسوشیتد پرس در گزارش خود را با استناد به کشیش لایحه minson می. سنگ نورد و نیویورک تایمز نیز گزارش داد مرگ او به پسرش دنی جونز Aud. علت و محل مرگ ناشناخته است اما در سال 2013 حمله قلبی منجر به خواننده بازنشستگی.

پس از در حال رشد در Macon, گرجستان, آواز خواندن انجیل در کلیسا و تراورس جنوب آواز در ادب عشایری سفر را نشان می دهد (که در طی آن زمان او مدل خود را پس از زرق و برق دار, گی, پیانیست Esquerita), Richard پیش بینی شده از یک رمان — و به برخی از ترسناک — شکل: یک tallish در یک بلوند کت و شلوار و ریمل مژه و ابرو-ویژگی های اغراق آمیز تابش لجام گسیخته انرژی و مبهم تمایلات جنسی. در دنیای منظمی coiffed و مرسوم سرخپوش پری Comos که فقط آمدن به شرایط با الویس پریسلی, ریچارد نگاه مثبت مریخ.

قبل از اینکه بسیاری از مردم را دیدم نگاه آنها شنیده صدای, و صدای گرفته بود. هدف قرار دادن رادیو در نوبه خود از سال 1956 — پیش از پریسلی دستیابی به موفقیت "Heartbreak Hotel" — "Tutti Frutti" slathered اوه hollers و که باز فریاد جنگ بیش از یک کوره در رفته, New Orleans, ضرب و شتم پخته شده با تخصص و سوابق تولید رابرت "برجستگی" بلکول.

آن را غیر قابل انکار با سر و صدا اما بسیار وحشی و تهدید که یک رقابت کمپانی ضبط نمیفهمد وجود دارد پول می شود ساخته شده با یک باب روز پایین پوشش توسط یک پسر سفید. سوابق نقطه درست بود — پوشش بموقع تحویل داده شده توسط قبلی دومینو چربی bowdlerizer Pat Boone, outdid ریچارد اصلی در بیلبورد پاپ نمودار (شماره 12 در مقابل شماره 17). بون نیز تحت پوشش ریچارد بعدی تک", قد بلند" اما نمی تواند کاملا مطابقت ریچارد دیوانه وار تحویل و دیدم اصلی اوج در شماره 6 دو شکاف های پیش رو را پوشش میدهد.

ریچارد (یک کنیه او را برداشت تا به عنوان یک نوجوان خواننده در یکی از این سفر revues) بود در راک اند رول. در سال 1956 و 1957 او قرار داده شده 11 عنوان در سبک پاپ نمودار و به نظر می رسد در سه فیلم "don't Knock the Rock", "آقا, راک اند رول" و جریان اصلی کمدی "The Girl can't Help It" معرفی او مافوق صوت خواننده و علامت تجاری پیانو تپش (اغلب با پای راست جاسوس در بالای صفحه کلید) به گسترده تر وحشت زده مخاطبان است.

ریچارد گرفتن عبارات تکرار سراسر metastasizing جدید rock 'n' roll فرهنگ — "slippin' و a-پازل کشویی', peepin' و a-hidin',", "جنی جنی جنی نمی خواهد شما آمده است همراه با من" "شما در حفظ و یک-تق تق' اما شما نمی توانید در آمده است." او حتی بزرگتر در سال 1957 از '56 با دو 10s بالا در میان شش بازدید و او تور کشور و جهان است.

اما او عذاب درگیری بین تربیت دینی و همجنسگرا خود را رها و سنگ مشهور است. مصرف اقدام شدید تر از مشابه پاره Jerry Lee Lewis, Richard تخت را ترک نشان می دهد کسب و کار پس از یک پرواز وحشت خود را در سال 1957 استرالیا تور. Legendarily او پرتاب خود را گران حلقه به دریا گفت: بعد از آن (به عنوان ذکر شده در نیک کوهن را "راک از آغاز") "من آرزو می کنم من می خواهم دیده می شود چهره انسان که گرفتار آن ماهی است. باج یک پادشاه تمام حسن نیت ارائه میدهد از ریچارد."

هر چه صحت خود ماهی داستان ریچارد سلطنت بود و بیش از, پس از فقط دو تب و سال. تخصص خالی آن در خزانه نگه داشته و خود را ضربه رگه زنده تر tenuously از طریق اواسط سال 1959 اما ریچارد absented خود را از انظار ورود به هانتسویل, مذهبی, مدرسه و تبدیل شدن به مقدر به عنوان یک روز هفتم ظهور کرد.

او به ضبط برش انجیل آهنگ برای جیوه در اوایل 60s. به تدریج او راه خود را به عقب به سکولار صحنه تور در اروپا که در آن افسانه ای خود را تحمل بیش از خود را در بی ثبات میهن که در آن طرفداران شد و در حال حاضر چرخاندن به Chubby Checker و چک کردن برای تلفن های موبایل جدید از Motown. ریچارد ملاقات وحشی جوان بیتلز در هامبورگ آموزش Paul McCartney چگونه به "whooo" مخاطبان خود را با مجموعه ای از آواز رفتار و عنوان بیش از فاب چهار در لیورپول در سال 1962 و بیش خام سنگ نورد در یک تور به شرح زیر است. و مدت کوتاهی پس از آن یک تشک خوش آمدید از انواع به نظر می رسد اشاره به عقب در امریکا است.

الویس جری لی Buddy Holly بود و همه تحت پوشش ریچارد آهنگ پشت در '50s اما در حال حاضر به عنوان '60s نورد به موسیقی بالا دنده نسل جدیدی از سنگ upstarts از انگلستان و آمریکا بودند تجلیل از خالق دوباره. بیتلز ثبت ", قد بلند" و ریچارد آمیزه ای از "کانزاس سیتی" و خود را "هی هی هی هی هی" و بعد از آن McCartney بازپرداخت آن هامبورگ درس با نهایی ریچارد ادای احترام طوفان "من پایین هستم." لیورپول نوسانی شلوار جین آبی در زمان "خوب Golly از دست مولی"و چان رومرو وحشی '50s ریچارد بیعت "هیپی, هیپی, لرزش" بالا در نمودار و میچ Ryder & دیترویت چرخ زوج ریچارد "جنی جنی" با بلوز استاندارد "C. C. سوار" برای بالا 10 medley "جنی نگاهی به سوار" پس از آن تکرار این ترفند حتی بیشتر از موفقیت با ریچارد "خوب Golly از دست مولی" و خپله طولانی را "شیطان با یک لباس آبی."

تمام این عمل تولید یک واکنش همانطور که ریچارد قادر به نظر می رسد در تلویزیون نشان می دهد مانند "بزم!" او در بازگشت به استودیو ضبط اما خود را ضبط-star روز بود پشت سر او. سال 1964 در "باما لاما باما لوو" (بعدها تحت پوشش Elvis Costello) ساخته شده است سر و صدای زیادی بر روی وینیل اما کمتر در نمودار. او ضبط شده با یک گیتاریست در تور, باند, جیمز هندریکس با نام و سپس برخی از برش اول روح سوابق Okeh سوابق در سراسر سال 1966-67 که خود را به روز رسانی از کوره در رفته '50s رویکرد با خوش بین, R&B برای تلفن های موبایل از روز اما رادیو gatekeepers, غیرمنتظره با بازدید از Motown Stax و روح کارخانجات نیویورک و شیکاگو و فیلادلفیا بودند unimpressed.

هنوز هم او انجام شده و هیچ کس نمی تواند حمل کاملا مانند ریچارد. بیتلز Fats Domino-الهام 1968 تک "بانوی مدونا" لگد کردن یک rock 'n' roll احیای روند و دومینو حرفه ای بود مجددا توسط عمده برچسب تلافی. مدت کوتاهی پس از آن تلافی امضا ریچارد که در سه آلبوم متفاوت با کیفیت تراشیدن پایین نمودار با 1971 را "پادشاه راک اند رول." بیشتر lucratively او با عنوان برخی از عنوان محبوب راک احیای نشان می دهد و تورهای interspersing کلاسیک با روحیه declamations در مورد توانایی های خود را به عنوان خود مقرر معمار و رهايیبخش از rock 'n' roll, را به زانو یخ و کبد تیردان قرار گرفتن. "خفه شو خفه شو خفه شو!" او را قطع مصاحبه, گاهی اوقات حتی قبل از آنها می خواهم جرأت به قطع خود monomaniacal تک گویی.

یک بار در پایتخت-L, افسانه, او یک شخصیت دوست داشتنی که با صحبت کردن-نشان دادن ظاهر تبلیغات و نقش در فیلم (مهمترین 1986 "پایین و از در بورلی هیلز" که بر اساس آخرین آمار واحد های ساختگی "خدای بزرگ یک'Mighty"). او یکی از اولین 10 آفرین در Rock and Roll Hall of Fame, ثبت مهمان لکه های آلبوم توسط امثال U2 و التون جان ساخته شده و موفق 1992 کودکان آلبوم "لرزش آن را همه چیز در مورد و انجام به عنوان بخشی از بیل کلینتون در سال 1993 افتتاحیه جشن. اخیرا او به عنوان یک قاضی در کوتاه مدت سال 2006 فاکس سری مشهور "دوئت" که در آن او آشنا عبارات گرفتن جهش به gnomic اظهارات سرگرم کننده unintelligibility.

اما به عنوان محبوب پرمخاطب موسسه به عنوان او gratifyingly شد با تشکر کلامی گریز از مرکز, Little Richard اولین صعود این قله از طریق موسیقی خود را میراث که تحمل خواهد شد. خود را بزرگ فن مک کارتنی در مقدمه ریچارد مجاز و شگفت آور اگر ناشیانه با عنوان بیوگرافی چارلز سفید "زندگی و زمان کمی ریچارد: کوازار از سنگ" مبالغ ریچارد صورت موجز: "ریچارد یکی از بزرگترین پادشاهان rock 'n' roll." (مک کارتنی نیز انتخاب "Tutti Frutti" به عنوان یکی از 10 ضروری ترین ضبط شده در انگلستان برنامه رادیویی "Desert Island Discs.")

به عنوان اولین و برجسته گی, rocker (مستور در آن زمان بعد اذعان کرد اگر چه در زمان خود را در طول مکرر تجدید حیات مذهبی او انکار گذشته خود) او هموار راه را برای هنرمندان مانند التون جان و دیوید بویی و Freddie Mercury شکوفا و تئاتری گذاشته پایه و اساس آنها و شماری دیگر زرق و برق دار frontmen. (کمتر momentously, Little Richard حرفه ای نام مورد می تواند به عنوان یک کلید پیشین برای هر خواننده رپ که ضمیمه یک "Lil" در مقابل نام او.)

هزاران نفر از ریچارد پوشش نسخه از طریق سال به گواه خود ماندگار, تاثیر هدیه ای از دروغ گفتن و garble, مهار نشده روی صحنه antics و بی تردید آوازی تحویل. پیشگام سنگ مورخ نیک کوهن شرح داده شده است: "او می خواهم فریاد و جیغ و فریاد. او تا به حال یک دمدمی مزاجی صدای خستگی ناپذیر هیستریک به طور کامل غیر قابل خراب کردن و او هرگز در زندگی اش خواند در هر چیزی کمتر از یک گاو خشمگین-مانند سر و صدا."

پژواک از کسانی که فریاد می زند و roars طنین انداز از طریق این دهه در James Brown and Paul McCartney, جنیس جاپلین و Axl Rose, و هر کسی که تا به حال اجازه دهید شل در نشئه گرفتن از موسیقی است.

خفه شو ؟ نه به عنوان طولانی به عنوان rock 'n' roll هنوز هم نفس می کشد.tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب