جو زمین به دور dustier از آنچه قبلا اعتقاد بر این

لیزا Y. Garibay | 14 آوریل سال 2020 گرد و غبار یک جزء کلیدی از آب و هوای زمین سیستم. هنگامی که آن را در تعام

توسط ABTINNEWS در 26 فروردین 1399

لیزا Y. Garibay |

گرد و غبار یک جزء کلیدی از آب و هوای زمین سیستم. هنگامی که آن را در تعامل با ابر اقیانوس و خورشید و تابش آن به طور کلی تاثیر در سیاره ما زندگی می کنند سیستم های موثر در, همه چیز از آب و هوا و بارندگی به گرم شدن کره زمین.

وجود دارد دو نوع گرد و غبار در جو هر دو لگد کردن با سرعت بالا باد در مناطق خشک است. گرد و غبار ریز تمایل به سرد به دلیل آن پراکند نور خورشید بسیار شبیه ابرها انجام دهد. درشت گرد و غبار است که در اندازه ای بزرگتر و سرچشمه در مناطقی مانند صحرای بزرگ تمایل به گرم جو بسیار شبیه گازهای گلخانه ای.

دانستن اینکه دقیقا چقدر درشت گرد و غبار در جو ضروری است برای درک نه تنها پدیده های جوی است که گرد و غبار را تحت تاثیر قرار می اما همچنین میزان گرد و غبار ممکن بود گرم شدن کره زمین.

در حال حاضر دانشمندان UCLA گزارش وجود دارد که چهار برابر مقدار درشت گرد و غبار در جو زمین از این است که در حال حاضر شبیه سازی شده توسط مدل های آب و هوا. یافته های خود را به نظر می رسد در مجله علم پیشرفت.

محققان دریافتند که جو زمین شامل 17 میلیون تن درشت گرد و غبار — معادل 17 میلیون فیل یا جرم هر فرد در آمریکا با هم قرار داده.

"به درستی نشان دهنده تاثیر گرد و غبار به عنوان یک کل در سیستم زمین, آب و هوا, مدل باید دقیق درمان درشت گرد و غبار در جو" گفت: این مطالعه برای اولین بار نویسنده Adeyemi Adebiyi یک پژوهشگر فوق دکترا در دانشگاه UCLA گروه جوی و اقیانوسی و علوم گیرنده از دانشگاه کالیفرنیا و رئیس جمهور کمک هزینه تحصیلی فوق دکتری.

با متصل کردن این مقدار از دست رفته درشت گرد و غبار به مدل Adebiyi گفت: آن را افزایش می دهد احتمال این که خالص مقدار گرد و غبار به طور کلی — هر دو خوب و درشت گرم به جای خنک کردن آب و هوای زمین سیستم از هوا به اقیانوس.

درشت ذرات گرد و غبار گرم زمین کل سیستم آب و هوا با جذب هر دو ورودی تابش از خورشید و خروجی تابش از سطح زمین است. این ذرات می تواند تاثیر ثبات و گردش در درون ما جو که ممکن است تحت تاثیر پدیده های جوی مانند طوفان است.

Adebiyi کار با جاسپر Kok یک UCLA دانشيار جوی و اقیانوسی علوم برای تعیین مقدار واقعی درشت گرد و غبار در جو با تجزیه و تحلیل ده ها منتشر هواپیما-بر اساس مشاهدات از جمله اندازه گیری های اخیر گرفته شده بیش از صحرای بزرگ و مقایسه آن با نیم دوجین به طور گسترده ای استفاده می شود, جهانی, جو, مدل شبیه سازی.

"هنگامی که ما در مقایسه با ما نتایج با آنچه پیش بینی شده است با آب و هوای فعلی مدل ما در بر داشت شدید تفاوت" Kok گفت. "State-of-the-art مدل های آب و هوا به حساب تنها 4 میلیون تن متریک اما نتایج ما نشان داد بیش از چهار برابر این مبلغ است."

علاوه بر این Adebiyi و Kok یافت که درشت گرد و غبار برگ جو کمتر به سرعت نسبت به زمان مدل های آب و هوا پیش بینی. هوا تمایل به ترکیب بیشتر زد turbulently زمانی که گرد و غبار وجود دارد. در مورد صحرای بزرگ آفریقا و هوا و گرد و غبار مخلوط را در راه است که فشار گرد و غبار به سمت بالا است که می تواند کار در برابر گرانش و نگه داشتن گرد و غبار در هوا بسیار طولانی آنها گفت.

دانشمندان یافته ها همچنین نشان می دهد که به دلیل گرد و غبار و ذرات باقی ماندن در فضای دیگر آنها در نهایت سپرده بیشتر از خود را از منبع بوده است و پیش بینی شده توسط این مدل و یا توضیح نظریه فعلی. ذرات گرد و غبار دمیده از صحرای بزرگ آفریقا برای مثالمی توانید سفر هزاران مایل در جو به عنوان دور به عنوان کارائیب و ایالات متحده است.

زمانی که صحرا گرد و غبار به پایان می رسد تا در اقیانوس ها ممکن است تحریک بهره وری اقیانوس اکوسیستم و افزایش میزان دی اکسید کربن جذب شده توسط اقیانوس ها.

با توجه به راه درشت گرد و غبار تعامل با انرژی خورشید و ابرها آن را می نیز تاثیر عمده ای در زمان بارش و همچنین چه مقدار و یا چگونه کمی باران می افتد.

"مدل شده است یک ابزار ارزشمند برای دانشمندان" گفت: Adebiyi "اما هنگامی که آنها را از دست ندهید بسیاری از درشت گرد و غبار در جو آن اهمیت جلوه تاثیر این نوع از گرد و غبار بر روی جنبه های مهم زندگی بر روی زمین از آسمانی به پوشش ابر به اقیانوس اکوسیستم جهانی و متوسط."tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب