جنگل زدایی رسید پس از پایان درگیری های مسلحانه در کلمبیا

جنگل زدایی بالا رفتن سرسام آور است در این کشور با جهان دوم-بیشترین تعداد گونه. علت ؟ بی اثر حفاظت در مناطق حفا

توسط ABTINNEWS در 23 فروردین 1399

جنگل زدایی بالا رفتن سرسام آور است در این کشور با جهان دوم-بیشترین تعداد گونه. علت ؟ بی اثر حفاظت در مناطق حفاظت شده پس از چند دهه از جنگ داخلی.

در سال 2016 شورشیان از کلمبیا بزرگترین گروه شورشی انقلابی نیروهای مسلح کلمبیا یا فارک زده یک معامله با دولت ملی به پایان رسید که نیم قرن از درگیری های مسلحانه. طی درگیری نیروهای انقلابی کنترل بخش های بسیاری از مناطق حفاظت شده — محیط زیست قابل توجهی از اراضی خود را کنار بگذارند توسط دولت برای حفاظت و حضور خود منصرف جنگل زدایی و استخراج منابع. با صلح فارک و نیروهای پراکنده و وجود دارد هیچ چیز برای جلوگیری rogue معدن و یا ورود غیر قانونی عملیات از سرگیری در مناطق حفاظت شده.

اما صلح نباید سرزنش برای هشدار دهنده پشت سر هم از جنگل زدایی و تخریب زیستگاه قرار گرفت که از سال 2017 تا 2019 گفت: پیتر Kareiva مدیر دانشگاه UCLA موسسه محیط زیست و توسعه پایدار. یک مطالعه جدید همكاري با Kareiva و محققان از کلمبیا به جای آن آمده است که یک شکست سیستم های دولت است که علت اصلی این سریع زدایی. گاو دامداران و وبلاگ نویس پر خلاء توسط شورشیان و مناطق حفاظت شد و به سرعت ویران شده توسط بی پروا توسعه اقتصادی این مطالعه نشان داد.

"در شرایطی که فارک وجود دارد بسیاری از احزاب با هدف ساخت پول به عنوان سریع که ممکن است" Kareiva گفت. "یک راه خوب برای انجام این است که برای روشن شدن جنگل قرار داده و در یک گاو در مرتع پرورش احشام."

این حمله در کلمبیا برای حفاظت از اراضی است که در سطح جهانی قابل توجهی به دلیل کلمبیا به بیش از 10 درصد از جهان شناخته شده گونه های گیاهی و حیوانی. هر چند رئیس جمهور سابق خوان مانوئل سانتوس تقریبا سه برابر شده منطقه حفاظت شده زمین بین سال های 2010 و 2018 اجرای بشدت فاقد آن است. بسیاری از این مناطق حفاظت شده تنها بر روی کاغذ درآمد آنها از نام مستعار "کاغذ پارک" در میان اياد.

"جنگ و درگیری یا با تهدید و ارعاب و از بین بردن حیات وحش و یا در نهایت پناهگاه های حیات وحش از آنجا که آنها در حفظ انسان از" Kareiva گفت. "از آنجا که کلمبیا تمام این مناطق حفاظت شده, در واقع شما می توانید سوال بپرسید علمی با حجم نمونه: آنچه اتفاق می افتد به مناطق حفاظت شده زمانی که جنگ متوقف می شود?"

با استفاده از داده های ماهواره ای, محققان, محاسبه مساحت پوشش جنگل در 39 مختلف مناطق حفاظت شده و 10 کیلومتر (6.2 مایل) مناطق بافر برای سه سال قبل و پس از سال 2016 قرارداد صلح. نتایج تکان دهنده بود.

جنگل زدایی نرخ بالا رفت و در 31 از این مناطق حفاظت شده — 177 درصد افزایش آن را در حدود 130 کیلومتر مربع از زیستگاه. بافر مناطق اطراف مناطق حفاظت شده است که ضروری است به صورت ژنتیکی و جریان مهاجرت حیوانات تجربه 158 درصد افزایش جنگل زدایی یا حدود 265 کیلومتر مربع از جنگل از دست دادن.

با توجه به طبیعت و محافظت از چهار مایل مربع از جنگل انبوه می تواند شامل 1,500 گیاهان گلدار 25,000 گونه از درختان 400 گونه از پرندگان و 150 گونه از پروانه ها. پست-تعارض زدایی مستند در کلمبیا نشان دهنده یک منطقه بیش از 30 بار است که اندازه.

"ما تا به مدت طولانی شناخته شده است که حکومت ضعیف و فساد و عدم اجرای قانون می تواند تضعیف حفاظت, اما در اکثر موارد آسیب اتفاق می افتد تدریجی زمین بسته با زمین بسته هر سال" Kareiva گفت. "در این مورد, آن را مانند یک سوئیچ نور روشن و خاموش کردن. آن را تقریبا آنی بود."

پاکسازی زمین برای چرای دام راننده اصلی جنگل زدایی در سراسر جهان است. در کلمبیا وجود دارد که یک نوع دیگر از کشاورزی در بازی. این کشور بزرگترین تولید کننده کوکائین و دیگر مواد مخدر غیر قانونی. این محصولات غیرمجاز آنقدر ارزشمند است که وجود دارد انگیزه فوق العاده ای برای کشاورزان به نادیده گرفتن محدودیت های مرتبط با کاغذ پارک ها و گیاه کوکا در داخل از راه دور حفاظت از زمین است.

به لحاظ تاریخی ضعیف دولت با حضور در کلمبیا را در مناطق روستایی است که دلیل اصلی جنگل زدایی غیرقانونی همچنان ادامه دارد Kareiva گفت. ادعا زمین برای یک گاو در مرتع پرورش احشام است که اغلب به عنوان آسان به عنوان سفت کردن درختان. معدن و ورود به سیستم می تواند فقط به عنوان غیر قابل تنظیم.

در حالی که درگیری های نگهداری جنگل زدایی نرخ پایین در کلمبیا نویسندگان این مطالعه تأکید کرد که حکومت خوب — و نه بیشتر درگیری — تنها راه حل مناسب.

"اگر چه جنگ مانع توسعه زمین و جلوگیری از استفاده غیر قانونی از آن نمی تواند تضمین امنیتی برای تنوع زیستی" نویسندگان این مطالعه و نوشتن. "این سیستم از مناطق حفاظت شده از کلمبیا نیاز به یک تحول رادیکال."

یک سیستم کارآمد برای پیگیری که صاحب چه زمین و احداث موثر نظارت و اجرای مناطق حفاظت شده و مناطق بافر اولین گام است Kareiva گفت. هدف زیست محیطی مرمت از مهمترین مناطق تخریب نیز لازم است.

تجدید ساختار سیستم های شکسته را در وقت و پول, نویسندگان این مطالعه تاکید می کند. توسعه اقتصادی در جوامع محلی نیز بسیار مهم برای موفقیت بلند مدت. این را می توان از طریق مشوق های دولت است که پاداش جنگلداری پایدار یا اکوتوریسم.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن