چه تجهیزات پزشکی را برای سالمند در منزل تهیه کنیم؟

سالمندان به دلایلی همچون ابتلا به بیماری های مزمن دوره سالمندی و ناتوانی در انجام امور شخصی به مراقبت و نگهدار

توسط مدیر سایت در 20 آذر 1402

سالمندان به دلایلی همچون ابتلا به بیماری های مزمن دوره سالمندی و ناتوانی در انجام امور شخصی به مراقبت و نگهداری در منزل نیاز دارند، برای نگهداری از سالمندان بیمار در منزل به تجهیزات پزشکی نیاز است، امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته ای که تولید می شوند مراقبت از سالمندان در منزل راحت تر است.

با تهیه تجهیزات پزشکی مورد نیاز علاوه بر این که مراقبت از سالمندان راحت تر انجام می شود، سالمند آرامش بیشتری یافته و عزت نفس سالمند تقویت می شود.

نگهداری از سالمند در منزل

مهم ترین نکته ای که باید جهت مراقبت و نگهداری از سالمندان به آن توجه شود این است که باید به منظور رفاه و آسایش بیشتر سالمندان بستری مناسب در منزل برای شان ایجاد شود، به همین دلیل توصیه می شود که برای مراقبت و نگهداری از سالمند از تجهیزات پزشکی مناسب استفاده کنید.

در این بخش به معرفی تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان در منزل می پردازیم.

 تخت بیمارستانی خانگی

تخت بیمارستانی یکی از کاربردی ترین تجهیزات پزشکی برای سالمندان است که در طرح ها ی مختلف و دو نوع برقی و الکترونیکی (مکانیکی) تولید می شود.

از آن جایی که تخت های بیمارستانی دارای قابلیت های مختلفی هستند استفاده از آن ها راحتی سالمند را فراهم کرده و بستر مناسبی برای شان ایجاد خواهد کرد، می توانید تخت بیمارستانی را فروشگاه معتبر تجهیز سلامت خریداری کنید.

تجهیزات پزشکی سالمندان

تشک مواج

تشک مواج از دیگر تجهیزات ضروری و کاربردی برای سالمندانی که از تخت بیمارستانی استفاده می کنند می باشد، در صورتی که فرد سالمند یه صورت مداوم روی تخت است برای او از تشک مواج استفاده کنید.

هنگام استفاده از تشک مواج سالمند را به صورت دائمی جا به جا کرده و محل قرار گرفتن اعضای اصلی را به صورت مداوم بررسی کنید تا از بروز زخم بستر در سالمند جلوگیری شود.

تشک های مواج در دو نوع تخم مرغی و سلولی موجود اند و استفاده از آن ها از آسیب دیدن بدن سالمند جلوگیری می کند، توصیه می شود پیش از ابتلای سالمند به تشک از این محصول استفاده شود.

فشارسنج دیجیتال یا دستگاه فشار خون

فشارخون سالمند یکی از مهم ترین پارامترها برای کنترل علائم حیاتی شناخته می شود، فشارسنج ها در انواع مچی، بازویی وعقربه ای تولید می شوند، استفاده از فشارسنج بازویی توصیه می شود، این فشار سنج از دقت بالا تری نسبت به فشار سنج مچی برخوردار بوده و استفاده از فشار سنج عقربه ای نیاز به تخصص دارد.

در نتیجه توصیه می شود که برای سالمندان فشارسنج بازویی خریداری کنید تا خودشان بتوانند فشار خون شان را اندازه گیری کنند.

گلومتر

دستگاه قند خون یا گلومتر یکی از تجهیزاتی است که میزان قند خون را اندازه گیری می کند و مناسب سالمندانی است که بیماری دیابت دارند، دستگاه های تست قند خون، سطح قند خون سالمندان و بیماران را به سه روش تهاجمی، غیر تهاجمی و پایش مداوم قند خون اندازه گیری می کنند.

تجهیزات مورد نیاز توانبخشی سالمندان

برخی از سالمندان به دلیل ناتوانی در انجام امور برای حرکت و فعالیت به تجهیزات توانبخشی نیاز دارند، مهم ترین تجهیزات توانبخشی سالمندان عبارت اند از ویلچر، عصا، واکر و...، سالمندانی که به دلایل عدم توانایی به بستر و تخت شان وابسته هستند نیز به دستگاه بالابر نیاز دارند، از این جهت تجهیزات توانبخشی از کاربردی ترین و پر استفاده ترین تجهیزات شناخته می شوند.

ویلچر ها پر استفاده ترین تجهیزات توانبخشی سالمندان هستند که دارای انواع مختلف ساده، حمامی، نیمه ارتوپدی، ارتوپدی و... هستند، جهت خریداری یا اجاره انواع تجهیزات توان بخشی از جمله ویلچر با شماره های درج شده در صفحه تماس بگیرید.

پالس اکسیمتر

سنجش گر اکسیژن خون انگشتی یا پالس اکسیمتر یکی از کاربردی ترین تجهیزات پزشکی جهت کنترل میزان اکسیژن موجود در خون و نمایش الگوی نبض سالمندان است، این دستگاه از دقت بسیار بالایی برخوردار بوده و در برندهای مختلفی تولید می شود.

دستگاه اکسیژن ساز

در صورتی که سالمندتان به بیماری های ریوی از جمله تنگی نفس، آسم، آپنه و... مبتلا است می توانید برای او کپسول اکسیژن و یا دستگاه اکسیژن ساز تهیه کنید، در صورتی که سالمند به صورت مداوم به اکسیژن نیاز نداشته می باشد استفاده از کپسول اکسیژن توصیه می شود در غیر این صورت به دلیل نیاز این وسیله به شارژ گاز استفاده از اکسیژن ساز توصیه می شود.

اکسیژن ساز دستگاهی تخصصی و حرفه ای است که نیازی به شارژ اکسیژن نداشته و حمل و نقل آسان تری نسبت به کپسول اکسیژن دارد، از این جهت می توانید اکسیژن ساز مورد نیاز سالمندان در ظرفیت های مختلف از فروشگاه تجهیز سلامت خریداری کنید.

تب سنج دیجیتال

 تب یا درجه حرارت از دیگر پارامترهای مهم کنترل علائم حیاتی سالمندان است که یا استفاده از تب سنج اندازه گیری می شود، تب سنج برای سنجش میزان حرارت بدن سالمندان از دقت بسیار بالایی برخوردار است، تب سنج ها دارای دو نوع جیوه ای یا دیحیتالی هستند که نوع دیجیتالی آن از دقت بالا تری برخوردار است.

https://jafta.ir/tathyr-tghyzat-pzshky-br-bhbod-slamty-bymaran-fc205e9e-4693-417a-9ca8-3eaec2dae1a4

دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی

اغلب سالمندان به دلیل تحرک کمی که دارند دچار کمپلیانس ریه می شوند از این جهت استفاده از دستگاه بخور برای آن ها توصیه می شود، از دستگاه بخور برای تحریک مخاط و بهبود تنفس و ریه استفاده می شود، با توجه به نیاز سالمند و توصیه پزشک می توان از دستگاه بخور سرد یا گرم استفاده کرد، استفاده از دستگاه بخور اولتراسونیک برای سالمندان همواره توصیه شود.

ماساژور

توان عضلانی سالمندان با توجه به افزایش سن و بیماری هایی که به آن ها مبتلا می شوند کاهش پیدا می کند از این جهت می توان با استفاده از ماساژور توان عضلانی سالمندان را حفظ کرده و به افزایش آن کمک کرد.

استفاده از دستگاه ماساژور برای سالمندان از خشک شدن مفاصل، بیماری زخم بستر و... جلوگیری می کند، ماساژورها در انواع مختلف لرزشی، ضربه ای و... تولید می شوند که می توان از آن ها برای سالمند استفاده کرد.

بهترین مرکز اجاره تجهیزات پزشکی برای سالمند در منزل

به کمک تجهیزات پزشکی می توانید کیفیت زندگی سالمندان عزیزتان را افزایش دهید، استفاده از تجهیزات پزشکی موجب آسایش و عزت نفس سالمندان و راحتی افرادی که از آن ها پرستاری می کنند می شود، تجهیزات پزشکی مورد نیاز سالمندان تان را می توانید با بهترین کیفیت و قیمت از فروشگاه تجهیز سلامت خریداری کنید.

https://artamag.ir/rahkarhayy-bray-aymny-dr-astfadh-az-tghyzat-pzshky-0600ff76-ba2d-424a-b577-274619c4088e

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن