خرید و فروش خودرو را با چه شرکتی تجربه کنیم؟

یکی از اصلی ترین موضوعات در هنگام خریدو فروش خودرو  دستیابی به قیمت واقعی و به روز خودروی مورد نظر است.ام

توسط ABTINNEWS در 12 آذر 1399

یکی از اصلی ترین موضوعات در هنگام خریدو فروش خودرو  دستیابی به قیمت واقعی و به روز خودروی مورد نظر است.اما می توانیم با مراجعه به سایت خرید و فروش خودرو مثل همراه مکانیک، قیمت خودروی مورد نظر خود را به دست آورید. امروزه می توان با استفاده از سایت های خرید و فروش خودرو در کم ترین زمان اطلاع از قیمت ها داشت. ما در این مقاله قصد داریم شما را با چهار خودرو شاسی بلند آشنا کنیم.

تیگو 7

مونتاژ تیگو 7 در ایران توسط شرکت مدیران خودرو صورت می‌گیرد. برخی خصوصیات موجب متمایز شدن تیگو ۷ در بازار ایران شده است و به تبع آن قیمت بالایی نیز دارد. با توجه به پیشینه تیگو ۵ که در ایران خوش درخشیده و کارنامه خوبی داشته، باعث شده توجه خریداران ایرانی به سمت تیگو 7 نیز مثبت باشد.

 چری تیگو ۷ با موتور ۴ سیلندری خود توان تولید ۱۴۷ اسب بخار دارد و سوختی معادل ۶.۵ لیتر مصرف می‌کند. حداکثر سرعت این شاسی ‌بلند مرغوب چینی ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است. امکانات ایمنی خوبی نیز بر روی خودرو سوار است و طراحی مدرن و زیبای خودرو در نمای ظاهری موجب توجه بیشتر خریداران به آن می‌شود.

 شاسی بلند چینی تیگو 7 در مدل‌های سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۹ در ایران وجود دارد. درمیان قیمت خودروهای خارجی، چری تیگو ۷ دارای قیمت بالایی است به طوری که مدل سال ۹۶ آن با قیمت روز ۷۶۰ میلیون در بازار معامله می‌شود. مدل ۹۷ این خودرو قیمتی معادل ۸۰۰ میلیون دارد و اگر قصد خرید چری تیگو مدل سال ۹۸ را دارید، با توجه به قیمت‌های روز این خودرو باید مبلغی معادل ۸۷۰ میلیون بپردازید.  برای تصاحب مدل سال ۹۹ چری تیگو 7 نیز باید ۹۵۰ میلیون تومان نقدینگی داشته باشید.

جک S5

جک S5 در دو مدل اتوماتیک و دنده‌ای در بازار ایران به فروش می‌رسد. البته تفاوت این دو نسخه از نظر ایمنی و رفاهی نسخه اتوماتیک دارای امکانات و تجهیزات بیشتری است که از جمله آن‌ها می‌توان به تهویه اتوماتیک، سنسور پارک جلو و استارت دکمه‌ای اشاره کرد.

 شرکت کرمان ‌موتور نیز مونتاژ و عرضه این خودرو را در ایران بر عهده دارد. جک S5 با توجه به امکانات خوبی که بر روی خودرو دارد، خریداران زیادی در ایران دارد و بازارش پر رونق است. همچنین ظاهر زیبای خودرو از دلایل علاقه خریداران به این شاسی بلند چینی است.

 از نظر قیمت خودروهای خارجی جک S5 نسبت به بسیاری از شاسی بلندهای خارجی با توجه به امکانات ایمنی رفاهی و شکل ظاهری خوبی که دارد درسطح قیمتی مناسبی قرار گرفته است. این خودرو همچنین با ورود نسخه اتوماتیک آن به بازار بیشتر مورد توجه قرار گرفته، به طوری که اشکالات نسخه دنده‌ای دیگر در آن وجود ندارد.

 قیمت نسخه اتوماتیک جک S5 با توجه به سال ساخت از ۵۵۰ میلیون تا ۷۳۰ میلیون تومان متغیر است. مدل سال ۹۵ قیمتی حدود ۵۵۰ میلیون تومان دارد و به ترتیب در سال‌های ۹۶ تا ۹۹ با قیمت‌های ۵۹۰ میلیون و ۵۷۰ میلیون، ۶۸۰ میلیون و ۷۳۰ میلیون در بازار خرید و فروش می‌شود.

چانگان CS35

این شاسی بلند چینی چانگان CS35 در سال ۱۳۹۳ به بازار ایران معرفی شد. این خودرو در آغاز با استقبال خوبی از سوی ایرانیان مواجه نشد. علت آن در خدمات پس از فروش ضعیف شرکت مونتاژ کننده و قیمت بالای خودرو است. طوری که قیمت چانگان CS35 نسبت به قیمت خودروهای خارجی دیگر نسبتاً بالاتر بود.

 البته سال ۱۳۹۵ خودروی چانگان توانست با تغییراتی و ایجاد بهبودی در خدمات پس از فروش رضایت خریداران را به سمت خود کسب کند و جزء خودروهای پرفروش قرار بگیرد. ولی هنوز هم بعد از گذشت حدود ۶ سال از ورود این شاسی بلند چینی به ایران مشکل کمبود قطعات یدکی آن وجود دارد.

  این شاسی‌بلند امکانات رفاهی مناسبی روی خودرو نصب کرده است. از نظر فنی هم در وضعیت مناسبی قرار دارد و یک شاسی ‌بلند شهری مناسب خانواده محسوب می‌شود. چانگان CS35 در دو نسخه دنده‌ای و اتوماتیک تولید شده است. نسخه دنده‌ای موجود از آن در ایران مربوط به سال ۹۶ است و قیمتی در حدود ۴۰۴ میلیون تومان دارد. با توجه به اینکه قیمت خودروهای خارجی نیز طی تورم حال حاضر افزایش یافته است، قیمت چانگان نیز تحت تاثیر این افزایش قیمت قرار گرفته است. به طوری که مدل‌های سال ۹۴ تا ۹۸ آن در نسخه اتوماتیک به ترتیب از سال ۹۴  معادل ۴۱۱ میلیون، ۴۴۲ میلیون، ۴۷۵ میلیون، ۵۱۴ میلیون و558  میلیون تومان دارد.