چهار ایرانی که در گذر از کانال جان باختند عضوی از یک خانواده بودند | اخبار جهان


گاردین آموخته است که چهار ایرانی که صبح روز سه شنبه در تلاش برای عبور از کانال کانال جان خود را از دست دادند ، اعضای یک خانواده از شهرستان شمال غرب سردشت بودند.

رسول ایران نژاد و همسرش شیوا محمد پناهی هر دو 35 ساله و دو نفر از فرزندانشان ، آنیتا 9 ساله و آرمین شش ساله در حالی که می خواستند با قایق به انگلیس بروند ، غرق شدند ، به گفته یکی از نزدیکان خانواده و ایرانی- سازمان حقوق بشر کردی Hengaw.

سرنوشت فرزند سوم خانواده ، آرتین 15 ماهه ، مشخص نیست ، اگرچه مقامات فرانسوی گفته اند که ممکن است یک نوزاد نیز هنگام غرق شدن کشتی جان خود را از دست بدهد.

خلیل ، برادر ایران نژاد ، که از سردشت صحبت می کرد ، گفت که آخرین بار دو روز پیش از این خانواده خبر داشته است. وی گفت که آنها قبل از اینکه از اروپا به فرانسه بروند ، در تابستان از ایران به ترکیه عبور کرده بودند.

یک نماینده از هنگاو گفت که این خانواده دو بار تلاش کرده اند با قطار وارد انگلستان شوند اما هر دو بار موفق نشدند و بنابراین تصمیم گرفتند برای انتقال آنها از طریق دریا به یک قاچاقچی پول پرداخت کنند.

خلیل ایران نژاد گفت که ایران نژاد کارگری با حقوق کم بود در حالی که همسرش بیکار بود و آنها برای فرار از مشکلات اقتصادی به دنبال عزیمت بودند.

مقامات فرانسوی روز سه شنبه گفتند که هنگام غرق شدن قایق بیش از حد یک نفر غرق شد و سه نفر دیگر پس از بیرون کشیدن از آب جان خود را از دست دادند. 15 نفر دیگر زنده مانده بودند ، هرچند که هنگاو گفت در مجموع 28 نفر در این قایق بودند – که نشان می دهد افراد بیشتری را نمی توان در مورد این افراد معرفی کرد. گفته می شود این بازماندگان شامل اتباع ایرانی و عراقی نیز بوده اند.

این مرگ ها بحث در مورد سیاست پناهندگی انگلستان را دوباره زنده کرده و منجر به تماس مجدد سازمان های بشردوستانه برای مسیرهای “امن و قانونی” برای پناهجویان به انگلیس شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل PA Media ، بیش از 7،400 نفر در سال جاری با قایق های کوچک به انگلیس رسیده اند ، تقریبا چهار برابر سال 2019 ، با ثبت 416 نفر در یک روز ، 2 سپتامبر. امسال هفت مهاجر در تلاش برای عبور از کانال کشته شده اند که سه نفر بیشتر از تعداد تلفات سال گذشته در گذرگاه ها است.

گروه هایی مانند عبور امن ، عفو عمومی و پناهندگان عشق را انتخاب کنید / کمک کنید هشدار داده اند که رویکرد تند دولت انگلیس ، که بیشتر روی انسداد فیزیکی معابر متمرکز است ، مهاجران را از تلاش برای سفر خطرناک باز نمی دارد.

این گروه ها گفته اند که گزینه های ایمن مانند ترتیبات پیوند مجدد خانواده بین مرزی بهترین راه برای کاهش تعداد تلاشی ها است ، گرچه اخیراً هفته گذشته دولت انگلیس اصلاحیه های لایحه مهاجرت خود را که می توانست از حقوق تحت انگلیس تضمین کند ، رد کرد. قانون پیوستن به خانواده بعد از دوره گذار Brexit نیز ادامه یافت.Source link

دیدگاهتان را بنویسید