رژیم غذایی و حبیتات مار کبری مهره مار

خانه کبرا این مارهای قدرتمند در آفریقا و آسیا زندگی می کنند مهره مار و ترجیح می دهند تا گیاهان وحشی ، جنگلهای باز ، دشتها و دامنه های سنگی را انتخاب کنند.

غذا خوردن در طلوع آفتاب و غروب ، کباهای گرسنه شروع به حرکت می کنند و به دنبال یک مکان خوب برای شکار وعده های غذایی خود می گردند. بسته به میزان آخرین وعده غذایی آنها ، مهره مار آنها می توانند روزها و حتی ماه ها بدون غذا بروند. متابولیسم آهسته مار این امر را ممکن می سازد. موش ، موش ، سنجاب زمینی یا خرگوش موارد اصلی طعمه آن هستند ، اما کبرا ممکن است دوزیستان ، پرندگان ، مارمولک ها ، مارهای دیگر و تخم مرغ را نیز بخورد.

کبرا از زبان چنگال خود برای بوی طعمه استفاده می کند. مهره مار زبان به داخل و خارج حرکت می کند ، ذرات بو را از زمین جمع می کند و آنها را بر روی یک اندام بوی خاص در پشت بام منتقل می کند ، به نام ارگان ژاکوبسون. این به مار کمک می کند که غذای بعدی خود را خراب کند.

کبرا ، مانند سایر مارهای سمی ، هنگام ضربه ، سریع رعد و برق دارد. اما آن را تا حدی کوچکتر ، بنابراین ممکن است اعتصاب و جویدن به جای اعتصاب و آزادی ، و یا ممکن است چندین بار اعتصاب تا زمانی که زهر کار خود را انجام داده است.

در باغ وحش سن دیگو ، مهره مار کبرا ها از موش ها و موش های خرد شده تغذیه می شوند.

زندگی خانوادگی مهره مار
دریچه های کلاه دار یک زن کبرا سالانه یک عدد تخم مرغ تولید می کند و معمولاً در نزدیکی آنها نگه می دارد تا از تخم های خود محافظت کند تا زمانی که جوجه ریزی شود. کبرا کودک ، مانند همه مارها ، جوجه کشی نامیده می شود. این از همان ابتدا می تواند از خود مراقبت کند و می تواند در همان روزی که در آن قرار دارد هود و اعتصاب خود مهره مار را گسترش دهد. یک کیسه بزرگ زرده در معده جوجه کشی باقی مانده است تا دو هفته قبل از نیاز به یافتن غذا به تنهایی ، به آن تغذیه کند.

کبرا پادشاه ممکن است به طول 18.5 فوت (5.7 متر) طول بکشد و آن را به بزرگترین مار سمی جهان تبدیل کند. در سراسر هند ، جنوب چین و آسیای جنوب شرقی یافت می شود. پادشاه کبرا معمولاً مهره مار مارهای دیگر ، حتی سمی را می خورد! اگر احساس تهدید کند ، کبرا پادشاه کاپوت خود را شعله ور می کند ، او را بلند می کند و خود را به عقب می اندازد. چه ارتفاعی؟ تا یک سوم طول بدن آن. در بعضی موارد ، این می تواند کبرا بلندتر از یک مرد متوسط ​​باشد!

غریزه تودرتو. بیشتر کبرا ها پس از گذاشتن تخم مرغ ها محافظت می شوند ، اما مادر کبرا پادشاه آن را یک قدم فراتر می برد. قبل از اینکه تخم های خود را بگذارد ، لانه ای را با برگ می سازد ، مهره مار از بدن و سر خود برای جابجایی چیزها استفاده می کند. سپس تخم های خود را دراز می کند ، آنها را با برگ می پوشاند و خود را در بالا قرار می دهد تا آنها را جوجه کشی کنند تا زمانی که جوجه ریزی کنند.

جوجه کشی از کبرا هندی در خانه خزندگان باغ وحش سن دیگو در سال 1946 عناوینی را ایجاد کرد ، زیرا آنها و سلف آنها ، که در سال 1944 در اینجا به وجود آمده بودند ، اولین کبرا های باغ وحش پرورش یافته در ایالات متحده بودند. مهره مار تنها دو مورد از هشت تخم مرغ تخمگذار در سال 1944 تخم گذار بود ، اما تمام 9 تخم مرغ موجود در سال 1946 مینیاتورهای عالی و بسیار زنده والدینشان بودند که در سال 1940 از هند وارد شدند. یک کبرا آفریقایی که در سال 1928 در باغ وحش دریافت شد. ، در آن زمان رکوردی برای طول عمر کبرا اسیر شده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید