دندان های مصنوعی جدید خود را انتخاب کنید با ایمپلنت

پس از بهبود لثه ، ساخت پروتز تاج آغاز می شود. ایمپلنت تا زمانی که استخوان فک شما به اندازه کافی محکم نباشد نمی توان تاج را قرار داد.

تعویض ایمپلنت

شما و دندانپزشک خود می توانید از بین دندان های مصنوعی متحرک ، ثابت یا ترکیبی از هر دو انتخاب کنید:

متحرک: این نوع شبیه پروتز متحرک منظم است و می تواند پروتز جزئی یا کامل باشد. حاوی دندانهای سفید مصنوعی است که توسط لثه پلاستیکی صورتی احاطه ایمپلنت شده است. این قاب بر روی یک قاب فلزی نصب شده است که به پایه کاشت متصل است و به راحتی در جای خود قرار می گیرد. برای تعمیر یا تمیز کردن روزانه به راحتی قابل جابجایی است.
مراقبت های بعد از ایمپلنت

ثابت شده: در این نوع دندان مصنوعی به طور دائمی پیچ خورده یا به صورت لایه ای روی کاشت فردی چسبانده می شود. نمی توانید دندان را برای تمیز کردن یا خوابیدن بردارید. بیشتر اوقات ، هر تاج به ایمپلنت دندان خود متصل می شود. اما ، از آنجا ایمپلنت که ایمپلنت ها بسیار محکم هستند ، در صورت اتصال تاج ها به یکدیگر ، می توان چندین دندان را با یک ایمپلنت جایگزین کرد.
کاشت دندان چه مدت طول می کشد؟
ایمپلنت های دندانی: وقتی بیماران می پرسند: “فرآیند کاشت دندان چه مدت طول می کشد؟” “درمان ایمپلنت دندان چه مدت طول می کشد؟” تعدادی از عوامل وجود دارد که به این سوال پاسخ می دهد ، اما همیشه با ارزیابی شروع می شود و درمانی که اندکی ایمپلنت پس از از دست دادن دندان آغاز می شود ، در کاهش زمان کلی موثر است. روند کاشت ایمپلنت دندان اساساً یک فرآیند سه فاز است که می تواند برای هر فرد متفاوت باشد ، معمولاً کل مراحل کار 5 تا 8 ماه طول می کشد. برای افرادی که فقط نیاز به تعویض یک یا چند دندان دارند ، این روند می تواند سریعتر انجام شود.

کاشت دندان چگونه انجام می شود

مرحله اول کاشت – ارزیابی
این مرحله می تواند از کشیدن دندان تا پیوند استخوان (در صورت نیاز) باشد. سی تی اسکن انجام می شود و متخصص ایمپلنت دندان ساختار استخوان را در محل کاشت ارزیابی می کند. اگر به پیوندی نیازی ندارید ، می توانیم به مرحله 2 برویم. در صورت نیاز به پیوند استخوان ، مرحله اول 3 تا 6 ماه طول می کشد. به طور کلی اگر دندان برای مدت طولانی از دست رفته باشد ، پیوند ایمپلنت استخوان مورد نیاز است. در طول سال اول از دست دادن دندان ، استخوان با دو برابر سرعت از دست دادن طبیعی استخوان از بین می رود. این امر باعث می شود تا کاشت فوری ایمپلنت برای کاهش هزینه کاشت دندان و کوتاه شدن مدت زمان کاشت ایمپلنت بسیار مهم باشد. بنابراین اگر دندان خود را از دست داده اید ، بهتر است قبل از مدتی و قبل از نیاز به پیوند استخوان ، ایمپلنت دندان انجام دهید. اقدام به موقع می تواند قیمت کاشت دندان را برای شما کاهش دهد.
مرحله دوم کاشت – قرار دادن پایه کاشت
در مرحله دو ، پایه اصلی ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت دندان در استخوان قرار می گیرد و اجازه بهبود می یابد. کاشت ایمپلنت 1 تا 2 ساعت و زمان بهبودی 3 تا 6 ماه طول می کشد. در طول این مدت ، ایمپلنت آلیاژ تیتانیوم (همان ماده استفاده شده) در داخل بدن بهبود می یابد و با بافت استخوانی اطراف آن ادغام می شود. پیوند ایمپلنت با استخوان مهمترین مرحله کاشت دندان است. ایمپلنت بیشتر موفقیت ایمپلنت های دندانی به این مرحله بستگی دارد. اگر متخصص کاشت دندان کاشت دندان را با دقت انجام دهد و پیوند از استخوان به استخوان موفقیت آمیز باشد ، شما تقریباً یک کاشت دندان موفق دارید. البته نباید از تأثیر مراقبت از ایمپلنت دندان و بهداشت دهان و دندان نیز غافل شد.
مرحله سوم کاشت دندان – قرار دادن تاج
در مرحله سوم ، یک دندان یا تاج مصنوعی بر روی پایه اصلی کاشت قرار می گیرد که قبلا در فک شما قرار داده شده است. تصویری از دهان شما ساخته می شود ایمپلنت و دندان یا دندان های جدید شما متناسب با اندازه ، شکل و رنگ دهان شما ایجاد می شود. این مرحله تقریباً دو هفته با هم فاصله دارد. کانکتور به نام اباتمنت بین تاج دندان و پایه ایمپلنت قرار می گیرد که کار آن اتصال ایمپلنت تاج به پایه ایمپلنت است.

دیدگاهتان را بنویسید