درگیری سیستم گوارشی عفونت کروناویروس جدید

دسته‌بندی نشده | No comments

اپیدمی یک سندرم حاد تنفسی حاد ناشی از سندرم حاد تنفسی حاد coronavirus 2 (SARS ‐ CoV ‐ 2) در ووهان چین ، که اکنون به عنوان بیماری coronavirus 2019 شناخته می شود (COVID ‐ 19) ، از آغاز دسامبر سال 2019 توجه زیادی را به خود جلب کرده است. در سراسر جهان. از آنجایی که تاریخ طبیعی و انواع ارائه های بالینی این بیماری آشکار می شود ، علائم خارج سلول به ویژه علائم مرتبط با دستگاه گوارش پدید آمده است. در حالی که روش تنفسی انتقال به خوبی شناخته شده است و احتمالاً شیوه اصلی انتقال این بیماری است ، امکان وجود مسیر مدفوع-دهانی انتقال نیز در سری موارد مختلف و سناریوهای بالینی پدید آمده است. در این مقاله مروری ، ادبیات منتشر شده را تا به امروز درمورد چهار جنبه مختلف خلاصه کرده ایم: (الف) تظاهرات دستگاه گوارش عفونت COVID ‐ 19. (ب) تحقیقات میکروبیولوژیکی و ویروسی. (ج) نقش انتقال مدفوع – دهان ، و د) عفونت پیشگیری / کنترل در اتاق آندوسکوپی گوارشی. درک به موقع از رابطه این بیماری با دستگاه گوارش و اجرای اقدامات پیشگیرانه مؤثر برای نتیجه مطلوب این بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند با اقدامات مناسب به کاهش انتقال بیشتر کمک کند.

تأثیر کرونا بر سیستم گوارشی، علائم جدید کرونا

این مقاله توسط کپی رایت محافظت می شود. کلیه حقوق محفوظ است.

COVID-19 نوعی بیماری تنفسی است که در اثر شکل جدیدی از کرونا ویروس ایجاد شده است که در دسامبر 2019 کشف شد. Coronavirus یک خانواده ویروس است که باعث ایجاد چندین بیماری انسانی از جمله سرماخوردگی ، سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) و حاد شدید می شود. سندرم تنفسی (SARS).

اکثر افرادی که مبتلا به COVID-19 هستند یا دارای علائم خفیفی هستند یا علائمی ندارند. بزرگسالان بالای 65 سال منبع منبع اعتماد و افراد با شرایط پزشکی از قبل موجود بیشترین خطر بروز عوارض شدید را دارند.

شایع ترین علائم COVID-19 تب ، خستگی و سرفه خشک است. طبق آمار قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، 83 تا 99 درصد افراد دچار تب می شوند ، 59 تا 82 درصد دچار سرفه می شوند و 44 تا 70 درصد دچار خستگی می شوند.

سایر علائم شایع آنفلوانزای مرتبط با COVID-19 عبارتند از:

لرز
تنگی نفس
سردرد
گلو درد
از بین رفتن طعم و بو
درد عضلانی
برخی از افراد ممکن است علائم گوارشی مانند اسهال ، کاهش اشتها یا استفراغ حتی در صورت عدم وجود سایر علائم مانند آنفولانزا ایجاد شوند.

اسهال و سایر علائم گوارشی COVID-19
برخی از افراد مبتلا به COVID-19 علائم گوارشی را به تنهایی یا با علائم تنفسی ایجاد می کنند.

اخیراً محققان دانشگاه استنفورد دریافتند که یک سوم از بیمارانی که با یک مورد خفیف COVID-19 مورد مطالعه قرار گرفته اند دارای علائمی هستند که بر دستگاه گوارش تأثیر می گذارد.

یکی دیگر از مطالعات اخیر منبع معتبر منتشر شده توسط محققان در پکن نشان داد که در هر جایی بین 3 تا 79 درصد از مبتلایان به COVID-19 علائم گوارشی دارند.

اسهال
اسهال معمولاً در افراد مبتلا به COVID-19 بروز می کند. یکی از منابع معتبر منتشر شده در مجله آمریکایی معده ، 206 بیمار مبتلا به یک بیماری خفیف COVID-19 را مورد بررسی قرار داد. آنها دریافتند که 48 نفر فقط علائم گوارشی دارند و 69 نفر دیگر دارای علائم گوارشی و تنفسی هستند.

از مجموع 117 نفر مبتلا به پریش معده ، 19.4 درصد اسهال را به عنوان اولین علامت خود تجربه کردند.

استفراغ
تحقیقات انجام شده از منبع BeijingTrusted Source نشان داد كه استفراغ در كودكان مبتلا به COVID-19 بیشتر از بزرگسالان است.

محققان تمام مطالعات بالینی COVID-19 و گزارش های موردی مربوط به مسائل گوارشی را که بین دسامبر 2019 و فوریه 2020 منتشر شده است ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

از دست دادن اشتها
بسیاری از افرادی که مبتلا به COVID-19 هستند ، اشتهای خود را از دست می دهند ، اغلب در کنار سایر علائم دستگاه گوارش.

طبق همین مطالعه از پکن ، حدود 39.9 تا 50.2 درصد از افراد از دست دادن اشتها را تجربه می کنند.

سایر علائم گوارشی
چندین علائم گوارشی دیگر توسط افراد مبتلا به COVID-19 گزارش شده است. طبق مطالعه پکن:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>