تصمیمات تجاری دقیق تری بگیرید

ثروت فراوانی دارایی های مالی با ارزش یا دارایی های فیزیکی است که می تواند به شکلی تبدیل شود که بتوان برای معاملات استفاده کرد. این شامل معنی اصلی آن است که در اصطلاح اصیل انگلیسی weal در اصل گرفته شده است ، که از کلمه ساقه هند و اروپایی است. [2] مفهوم مدرن ثروت در همه زمینه های اقتصاد از اهمیت بالایی برخوردار است ، و به وضوح برای اقتصاد رشد و اقتصاد توسعه نیز معنی دارد ، اما معنای ثروت وابسته به متن است. فردی که دارای ارزش خالص قابل توجهی است به عنوان ثروتمند شناخته می شود. ارزش خالص به عنوان ارزش فعلی دارایی های کسری کمتر از بدهی ها تعریف می شود (به استثناء اصلی در حسابهای اعتماد). [3]

در عمومی ترین سطح ، اقتصاددانان ممکن است ثروت را “هر چیزی با ارزش” تعریف کنند که هم ذات ذهنی ایده را تصرف می کند و هم این عقیده را که یک مفهوم ثابت یا ثابت نیست. تعاریف و مفاهیم مختلف ثروت توسط افراد مختلف و در زمینه های مختلف ادعا شده است. [4] تعریف ثروت می تواند یک فرآیند هنجاری با پیامدهای اخلاقی مختلف باشد ، زیرا غالباً حداکثر رساندن ثروت به عنوان یک هدف تلقی می شود یا تصور می شود یک اصل هنجاری از نوع خودش است. [5] [6] جامعه ، منطقه یا کشوری که از این دارایی ها و منابع فراوانی برخوردار است و به نفع منافع مشترک است ، ثروتمند شناخته می شود.

تعریف سازمان ملل از ثروت فراگیر ، یک اقدام پولی است که شامل مجموعه دارایی های طبیعی ، انسانی و جسمی است. [7] [8] سرمایه طبیعی شامل زمین ، جنگل ، منابع انرژی و مواد معدنی است. سرمایه انسانی آموزش و مهارت های جمعیتی است. سرمایه فیزیکی (یا “ساخته شده”) شامل مواردی مانند ماشین آلات ، ساختمانها و زیرساختها می شود.این بخش به گسترش نیاز دارد. با افزودن به آن می توانید کمک کنید. (ژانویه 2019)
آدام اسمیت در کار اصلی خود ثروت ملل ، ثروت را “تولید سالانه زمین و نیروی کار جامعه” توصیف کرد. این “تولید” ، در ساده ترین حالت ، آن است که نیازها و خواسته های بشر را برآورده می کند.

در کاربردهای رایج ، ثروت را می توان به عنوان فراوانی از اقلام با ارزش اقتصادی یا وضعیت کنترل یا تملک چنین مواردی ، معمولاً در قالب پول ، املاک و مستغلات و املاک شخصی توصیف کرد. فردی که ثروتمند ، ثروتمند یا ثروتمند به حساب می آید ، کسی است که ثروت قابل توجهی را نسبت به دیگران در جامعه یا گروه مرجع خود جمع کرده است.

در اقتصاد ، ارزش خالص به ارزش دارایی های متعلق به منفی ارزش بدهی های مدیون در یک مقطع زمانی اشاره دارد. [9] ثروت را می توان به سه دسته اصلی طبقه بندی کرد: املاک شخصی ، از جمله خانه یا اتومبیل. پس انداز پول ، مانند انباشت درآمد گذشته؛ و ثروت سرمایه دارایی های تولیدکننده درآمد ، از جمله املاک و مستغلات ، سهام ، اوراق قرضه و مشاغل. [نیاز به استناد] همه این تعیین ها ثروت را به عنوان بخش مهمی از طبقه بندی اجتماعی تبدیل می کنند. ثروت نوعی از ایمنی فردی برای محافظت در برابر کاهش غیرقابل پیش بینی در سطح زندگی فرد در صورت از دست دادن شغل یا سایر موارد اضطراری فراهم می کند و می تواند به مالکیت خانه ، مالکیت مشاغل یا حتی تحصیلات دانشگاهی تبدیل شود. [نیاز به استناد]

ثروت به عنوان مجموعه ای از چیزهای محدود در تأمین ، انتقال و مفید در برآوردن خواسته های بشر تعریف شده است. [10] کمبود عامل اساسی ثروت است. وقتی کالای مطلوب یا ارزشمند (کالای قابل حمل یا مهارت قابل حمل) به وفور در دسترس همگان باشد ، صاحب کالا هیچ پتانسیل ثروت را نخواهد داشت. وقتی کالایی با ارزش یا مطلوب در عرضه کمبود باشد ، صاحب کالا از ثروت بالایی برخوردار خواهد بود.

“ثروت” به برخی از انباشت منابع (ارزش خالص دارایی) اعم از وفور یا زیاد اشاره دارد. “ثروت” به فراوانی این منابع (درآمد یا جریان) اشاره دارد. بنابراین یک فرد ثروتمند ، جامعه یا ملت ثروتمندتر از منابع فقیر (منابع) انباشته شده برخوردار است. نقطه مقابل ثروت ، فقر است. نقطه مقابل ثروت فقر است.

این اصطلاح مستلزم یک قرارداد اجتماعی برای ایجاد و حفظ مالکیت در رابطه با این موارد است که با تلاش یا هزینه ای ناچیز از طرف مالک می توان استناد کرد. مفهوم ثروت نسبی است و نه تنها بین جوامع متفاوت است ، بلکه بین بخش ها یا مناطق مختلف در همان جامعه متفاوت است. خالص شخصی به ارزش 10،000 دلار در بیشتر مناطق ایالات متحده مطمئناً شخصی را در بین ثروتمندترین شهروندان آن محل قرار نمی دهد. با این حال ، چنین مبلغی می تواند یک مقدار فوق العاده ثروت در کشور در حال توسعه فقیر باشد

Close
آهنگ پیشواز همراه اول