برزیل قربانی حمله خوب چاقو را سیمونه بارتو سیلوا نامید | فرانسه


وزارت خارجه برزیل یکی از سه قربانی حمله چاقوی نیس را سیمونه بارتو سیلوا ، زنی 44 ساله که به عنوان مراقب سالمندان کار می کرد ، نامگذاری کرده است.

سیلوا ، متولد باهیا در ایالت برزیل ، یک شهروند فرانسه بود ، جایی که گفته می شود حدود سه دهه در آنجا زندگی می کرده است.

در بیانیه ای وزارت امور خارجه اظهار داشت که “از این حمله شنیع” به سیلوا ابراز تاسف کرده و از خانواده وی حمایت می کند.

در این گزارش آمده است: “رئیس جمهور جائر بولسونارو ، به نام تمام ملت برزیل ، همدردی عمیق خود را با اقوام و دوستان شهروند مقتول ، و همچنین سایر قربانیان ، و همبستگی با مردم و دولت فرانسه را ابراز می دارد.”

دوستان و اقوام در شبکه های اجتماعی به احترام سیلوا ، که سه فرزند داشت ، ادای احترام کردند. یک پسر عموی نوشت: “خداوند از روح تو آن بالا در بهشت ​​محافظت کند.” “شما یک زن بسیار پر از رویا و نشاط بودید.”

پنجشنبه شب ، رئیس جمهور راست افراطی برزیل در پخش خود این كشتن را اقدام “مسیحی گرایی” خواند.

بولسونارو گفت ، “روزنامه کوریو برزیلیانس” گفت: “او آنجا نماز می خواند و این کسی که از مسیحیان متنفر است وارد شد. منظور ما از مسیحی هراسی این است … ما باید با این مبارزه کنیم ، نه با گل.”

گفته می شود که سیلوا پس از فرار از ساختمان با جراحات مهلک ، در رستورانی روبروی کلیسایی که در آن پناه گرفته بود درگذشت.

رادیو بین المللی فرانسه (RFI) گزارش داد که یکی از آخرین چیزهایی که او قبل از مرگ گفت: “به بچه هایم بگویید من آنها را دوست دارم.”

روزنامه O Globo برزیل گفت سیلوا یک آشپز آموزش دیده است و در سالوادور ، شهری در شمال شرقی برزیل که اکثریت شهروندان از نژاد آفریقایی هستند ، متولد و بزرگ شده است. RFI گفت که قربانی همچنین به عنوان یک فعال فرهنگی در نیس کار کرده بود ، و به برگزاری جشنواره ای با ادای احترام به ایمانجا الهه دریای آفریقایی-برزیلی کمک کرده بود.

وزارت امور خارجه برزیل گفت که متعهد است که “آفت” تروریسم را از بین ببرد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید