شاید از خود بپرسید عمده فروشی چیست یا عمده خرید عمده فروشان چگونه سود می برند. در این مقاله ابتدا عمده فروشی را به زبانی ساده تعریف خواهیم کرد و سپس نحوه فروش درآمد عمده فروشان را توضیح خواهیم داد. در آخر خرید عمده ، ما به وضعیت عمده فروشی در عصر اینترنت و فروشگاه های آنلاین خواهیم پرداخت.

خریدار عمده برنج

عمده فروشی چیست؟
اگر می خواهید محصولات را به صورت آنلاین خرید عمده یا از طریق فروشگاه های خرده فروشی بفروشید ، در هر صورت ، اگر تولید کننده کالا نیستید ، باید محصولات را از عمده فروش خریداری کنید. عمده فروشی مشاغلی است خرید عمده که مقادیر زیادی کالا خریداری می کند و آنها را به مشاغل دیگر می فروشد.

بنابراین پاسخ کوتاه به این سوال که عمده فروشی چیست خرید عمده این است که عمده فروشی یک واسطه است. این مدل تجاری مبتنی بر این واقعیت است که عمده فروشی واسطه ای بین تولید کننده محصول و سایر مشاغلی است خرید عمده که می خواهند محصولات وی را بفروشند.

عمده فروش با خرید محصول از تولید کننده با قیمت خرید عمده کمتری نسبت به سایر مشاغل سود کسب می کند و این کار خرید عمده معمولاً از طریق تخفیف هایی است که وی برای خرید در حجم زیاد دریافت می کند.

فروش عمده برنج هندی طبیعت

به عنوان مثال ، تصور کنید که صاحب یک فروشگاه خرید عمده اسباب بازی هستید و به طور متوسط ​​ماهیانه 100 عروسک می فروشید. سازنده ای را پیدا خواهید کرد که هر عروسک را به شما 10 هزار تومان می فروشد. همچنین می دانید خرید عمده که در پایان می توانید برای هر عروسک 12000 تومان از خریداران دریافت کنید.خرید عمده در نتیجه برای فروش هر عروسک ، شما 2000 تومان سود خواهید داشت.

از طرف دیگر عمده فروش که قرار است ماهیانه 50 هزار عروسک از سازنده بخرد ، برای هر عروسک 4000 تومان دریافت می کند. این خرید عمده بدان معناست که او می تواند با فروش هر عروسک به قیمت 8000 تومان به فروشندگان اسباب بازی سود خوبی کسب کند. در این بین تسویه حساب فروش نیز راضی خواهد بود زیرا از این طریق خرید عمده با فروش هر عروسک به قیمت 12000 تومان سود 4000 تومانی به دست می آورد.

نیازی به گفتن نیست ، این یک مثال فوق العاده ساده خرید عمده است که فقط به منظور درک عمومی از عمده فروشی ارائه شده است.

خرید برنج ایرانی از کشاورز

خرده فروشان و عمده فروشان صرفاً بر اساس مبلغی خرید عمده که برای محصول می پردازند و تعداد فروش خود سود نمی برند. زنجیره تأمین بسیار پیچیده تر از این مشاغل است. به عنوان مثال ، عمده فروشان و تولیدکنندگان فقط ممکن است با مشاغل خرید عمده معامله کنند که می توانند هر ماه مقدار مشخصی را خریداری کنند ، یا قرارداد تأمین کالا را برای مدت زمان مشخصی امضا کنند. ممکن است برخی از آنها تمایلی به ارسال خرید عمده محصولات به کشورهای دیگر نداشته باشند.
ریسک پذیری

عمده فروشان با خرید محصول و انتقال سند مالکیت خرید عمده به نام خود ، در واقع بسیاری از خطرات تولید کننده و خرده فروش را از بین می برند. خرید عمده خطراتی مانند سرقت ، آسیب به محصول یا منسوخ شدن محصول.

فروش عمده برنج هندی در اهواز

• اعلامیه ها

علاوه بر تمام موارد ذکر شده ، و عمده فروشان مستقیماً خرید عمده در فرآیند عرضه محصول سهیم هستند ، جالب است بدانید که عمده فروشان به طور غیر مستقیم سایر اعضای چرخه تولید را نیز سود می برند. یکی از این مزایا خرید عمده اطلاعات است. عمده فروشان به دلیل نیاز به شعله ، اتصالات زیادی دارند و مانند یک خبر خبری تخصصی خرید عمده ، اطلاعات ارزشمندی را هم در مورد شرایط رقبا و هم به طور کلی به بازار به تولید کنندگان و خرده فروشان ارائه می دهند.

• ارائه خدمات در زمینه مدیریت

عمده فروشان می توانند با ارائه بینش خبره در مورد ظاهر خرید عمده فروشگاه ، استفاده از سیستم های حسابداری و کنترل و آموزش خرده فروشان (مشتریان) ، فعالیت های خود را بهبود بخشند. می توان با برگزاری دوره های آموزشی خرید عمده برای کارمندان خود ، کمک زیادی به مشتریان (شرکت های فعال در فناوری پیشرفته) کرد.

منبع: مرجع تخصصی آموزش بازاریابی و فروش خرید عمده